Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

HADDE MAKİNESİ NEDİR? Hadde Makinaları İmalatı

HADDE MAKİNESİ NEDİR? Hadde Makinaları İmalatı
11 Mart 2020 - 10:02
banner

HADDE MAKİNESİ NEDİR? Hadde Makinaları İmalatı

Metal işçiliğinde haddeleme, metal stoğun kalınlığının azaltılarak tek bir kalınlık elde edilmesi için bir ya da daha fazla çift haddeden geçirilmesi sürecidir. Hamur açılmasına benzer bir kavramdır. Haddeleme, haddelenen metalin sıcaklığına göre sınıflandırılır. Metalin sıcaklığı yeniden kristallenme sıcaklığından yüksekse, süreç sıcak haddeleme olarak adlandırılır. Metalin sıcaklığı yeniden kristallenme sıcaklığından düşükse, süreç soğuk haddeleme olarak adlandırılır.

Kullanım açısından sıcak haddelemede diğer imalat süreçlerine kıyasla daha fazla tonaj kullanılır,  tüm soğuk işçilik süreçleri içinde en çok tonaj soğuk haddelemede kullanılır. Hadde çiftlerini tutan hadde stantları; metali ve çeliği yapı çeliği (l kirişi, açı stoğu, kanal stoğu gibi), bar stoğu ve tırabzan gibi ürünlere dönüştürebilen hadde makineleri olarak gruplandırılır. Çoğu çelik hadde makinesinde yarı mamul döküm ürünlerini mamul ürünlere dönüştüren hadde bölümleri vardır.

Halkalı haddeleme, haddeli bükme, biçimleme haddesi, profil haddesi ve kontrollü hadde gibi birçok haddeleme süreci türü vardır.

İlginç bir şekilde Avrupa’da hadde makinesinin icadı Leonardo da Vinci’nin çizimlerine dayandırılmaktadır. Aynı temel prensiple çalışan kaba biçimdeki en eski hadde makineleri M.Ö. 600’lü yıllardan kalma olup Orta Doğu ve Güney Asya’da bulunmuştur. En eski hadde makinaları 1590’da dilme hadde makinesi olarak günümüz Belçika ve İngiltere sinden piyasaya sürülmüştür. Demir saç elde etmek için haddelerin arasından geçirilen düz çubuklar, o zamanlarda demir çubuklar elde etmek için yivli haddelerin (dilme haddeleri) arasından geçiriliyordu.

Belki de şirketiniz faaliyetlerini genişletiyor ve bu tip bir hadde makinesi sizin tam ihtiyacınız olan şey, ister parmaklık , ister otomobil parçası, ister yeni veya satış sonrası ürünü olsun, faaliyetlerinize hadde makinesi eklemek sizi diğer tedarikçilerden ayıracaktır. İhtiyacın oluştuğu andan ürünün bitimine kadarki tüm süreci ele alma yetisi, sizi alanınızda lider konuma getirecektir.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline PsikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co