Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Domateste Amerikan tohumu kullanmayacak

ANTALYA’DA FİDE ÜRETİMİ YAPAN BİR FİRMA SAHİBİ CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN ÇAĞRISININ ARDINDAN AMERİKAN TOHUMLARI ÜZERİNDEN FİDE ÜRETİMİ YAPMAMA KARARI ALDI. FİRMA ÜRETİLECEK OLAN FİDANLARIN YERLİ VE MİLLİ TOHUMLAR ÜZERİNDEN YAPILACAĞINI BELİRTTİ.

Domateste Amerikan tohumu kullanmayacak
17 Ağustos 2018 - 10:32
banner

Antalya’da fide üretimi yapan bir firma sahibi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısının ardından Amerikan tohumları ekmeme kararı aldı. Firma, fidanların yerli ve milli tohumlardan üretileceğini belirtti.

Antalya’nın Aksu ilçesinde binlerce dönüm örtü altı seraların fide yetiştiriciliğini yapan Bereket Fide sahibi Ziraat Mühendisi Mümin Şahin, örnek bir uygulama başlattı. Fide üretim firması olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısına uyduklarını belirten Şahin, “Yükselen dolar karşısında cumhurbaşkanımızın çağrısına kulak verdik. Yükselen dolar fiyatları fide fiyatlarımızı etkilemeyecek. Ve en önemlisi bundan sonra fide üretimimizde Amerikan tohumlarını kullanmayacağız. Yerli ve milli olan kendimize ait olan tohumları kullanacağız. Bütün çiftçilerimize durumu bildirdik. Ülkemize karşı yapılan bu ekonomik savaşta herkesi devletinin yanında olmaya davet ediyorum. Bu günler birlik ve beraberliğimizin daha bir önemli olduğu günlerdir” dedi.

“Domates ve biber fidesi siparişlerinde bir artış var”

Geçtiğimiz yıla oranla fide siparişlerini de değerlendiren Şahin, “Geçen yıla oranla domates ve biber fidesi siparişlerinde bir artış var. Özellikle Rusya ile ilişkilerimizin düzelmesinden dolayı domates ekimi bir miktar artabilir. Ağustos başından beri fide dikimleri başladı ve artan dolar fiyatlarına rağmen bizim işletmemiz fide fiyatlarını ne yazmışsak aynı fiyattan çiftçimize vermeye devam ediyoruz. Tüm çiftçilerimize hayırlı bereketli bir sezon diliyorum” ifadelerini kaydetti.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline PsikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co