Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Döşemealtı Belediyesi’nde yangın tatbikatı

DÖŞEMEALTI BELEDİYESİ HİZMET BİRİMLERİNDEN SEÇİLEN YANGIN SÖNDÜRME, KURTARMA VE İLKYARDIM EKİPLERİNE YANGIN SÖNDÜRME YÖNTEMLERİ, KULLANILACAK SÖNDÜRME MADDELERİ VE DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR KONUSUNDA ÖNCE UYGULAMALI BİLGİ VERİLDİ. ARDINDAN YANGIN VE KURTARMA TATBİKATI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Döşemealtı Belediyesi’nde yangın tatbikatı
16 Kasım 2018 - 12:54

Döşemealtı Belediyesi hizmet birimlerinden seçilen Yangın Söndürme, Kurtarma ve İlkyardım Ekiplerine yangın söndürme yöntemleri, kullanılacak söndürme maddeleri ve dikkat edilecek hususlar konusunda önce uygulamalı bilgi verildi. Ardından yangın ve kurtarma tatbikatı gerçekleştirildi.

Döşemealtı Belediyesi İş Sağlığı ve Güvenliği kapsamındaki eğitimlerini sürdürüyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Bilim Uzmanı Nazan Keyik tarafından Yangın Söndürme, Kurtarma ve İlkyardım ekiplerine seçilen belediye personeline yanma ve yangın eğitimi, söndürme ve tahliye eğitimi verildi.

Yangın tatbikatı

Ardından görevli personelin katılımıyla olası bir durumda gerçekleşecek yangında araç ve gereçlerinin nasıl kullanılacağı, kurtarma ve ilkyardım konularında uygulamalı tatbikat gerçekleştirildi. Senaryo gereği, belediye personeli çıkan yangına müdahale etti. Ardından binadan tahliye ettiği yaralılara ilk yardım gerçekleştirdi.

Genç: “Eğitimler sürecek”

Düzenlenen eğitim programlarıyla çalışanların sürekli bilgi birikiminin artırıldığını kaydeden Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, “Çalışanlarımız herhangi bir yangın durumunda en kısa sürede yapılması gerekenleri öğrendi. Yangına donanımlı bir şekilde müdahale edilmesi hayatı önem taşımaktadır. Bizim önceliğimiz özellikle bu anlamda çalışanlarımızın can güvenliğini sağlayabilmektir. Buna benzer eğitim çalışmalarımız devam edecek” diye konuştu.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al