Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Döşemealtı’nın kıl çadırı standında renkli görüntüler

TÜRKİYE’NİN YÖRESEL ÜRÜNLERİNİ TEK BİR ÇATI ALTINDA SERGİLEYEN YÖREX, KAPILARINI 9’UNCU KEZ AÇTI. DÖŞEMEALTI BELEDİYESİ DE ZİYARETÇİLERE İLÇENİN ZENGİNLİĞİ HALI VE NARINI TANITIP, YÖRÜK KÜLTÜRÜNÜN SİMGESİ KIL ÇADIRINDA AĞIRLADI. STAND GÖREVLİLERİNİN YÖRESEL HALK DANSLARI GÖSTERİSİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU.

Döşemealtı’nın kıl çadırı standında renkli görüntüler
25 Ekim 2018 - 10:44

Türkiye’nin yöresel ürünlerini tek bir çatı altında sergileyen YÖREX, kapılarını 9’uncu kez açtı. Döşemealtı Belediyesi de ziyaretçilere ilçenin zenginliği halı ve narını tanıtıp, Yörük kültürünün simgesi kıl çadırında ağırladı. Stand görevlilerinin yöresel halk dansları gösterisi renkli görüntülere sahne oldu.

“Sizin Oraların Nesi Meşhur?” sloganıyla 2010 yılında TOBB’un desteğiyle Antalya Ticaret Borsası tarafından düzenlenmeye başlayan Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX) 9’uncu kez kapılarını açtı. Fuara bu yıl 72 il ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden 485 kurum ve firma katıldı. 5 gün sürecek fuarı 200 bini aşkın kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Yöresel Ürünler Fuarı’nda yerini alan Döşemealtı Belediyesinin standı yoğun ilgi gördü. Döşemealtı Belediyesi de ziyaretçilere ilçenin zenginliği halı ve narı tanıtıp, Yörük kültürünün simgesi kıl çadırında ağırladı. Halı tezgahında ve kıl çadırda bol bol fotoğraf çektiren fuar ziyaretçilerine pişi ve nar suyu ikram edildi.

Stand görevlilerinin yöresel halk dansları gösterisi renkli görüntülere sahne oldu. Gösteriyi telefonlarıyla kayıt altına alan fuar ziyaretçileri, zaman zaman halk dansları gösterisine eşlik etti. İlçenin değerlerini ve zenginliklerini tanıtmak için çalıştıklarını ifade eden Belediye Başkan Yardımcısı Engin Murat Özdemir, standa gelen misafirleri karşılayıp, Döşemealtı ile ilgili bilgiler verdi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al