Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

DÖSİAD Başkanı Gencer: “Ekonomik sıkıntıları ihracatla aşabiliriz”

DÖŞEMEALTI SANAYİCİ VE İŞADAMLARI DERNEĞİ (DÖSİAD) BAŞKANI GÜLTEKİN GENCER, ÜLKEMİZİN İÇERİSİNDE BULUNDUĞU EKONOMİK SIKINTININ İHRACATLA AŞILABİLECEĞİNİ SÖYLEDİ.

DÖSİAD Başkanı Gencer: “Ekonomik sıkıntıları ihracatla aşabiliriz”
13 Ağustos 2018 - 16:04

Döşemealtı Sanayici ve İşadamları Derneği (DÖSİAD) Başkanı Gültekin Gencer, ülkemizin içerisinde bulunduğu ekonomik sıkıntının ihracatla aşılabileceğini söyledi.

DÖSİAD’ın kuruluşundan bu yana yurtdışında yaptıkları iş forumları ile ihracatın artırılması için ciddi çalışmalar yaptıklarını belirten Gültekin Gencer, ortaya koydukları misyonun doğruluğunu bugün ekonomistlerin ısrarla altını çizdiğini söyledi.

Sanayi ürünlerini ihraç edemeyen ülkelerde dolar kuru sorunun her zaman yaşanacağını söyleyen DÖSİAD Başkanı Gültekin Gencer, kuruluşlarından bu güne kadar bunu anlatmaya çalıştıklarını ve Antalya’nın pazar payını dış ülkelerde artırmak için ülke ülke dolaşıp iş forumları yaptıklarını kaydetti. Bugüne kadar 17 ülkede iş forumu yaptıklarının belirten Başkan Gencer, “Bu sayede Antalya’da üreten ve istihdam yaratan bir çok sanayicimiz dış pazarda ihracat fırsatı yakalamış bir çok ülkede bayilikler açarak Antalya’da ürettiklerini yurt dışında pazarlama fırsatı yakalamıştır” dedi.

İç piyasada rahatlatıcı önlemlerle birlikte ekonomik gelişmenin lokomotifi olan ihracat sektöründe de yaşanan sorunlara çözüm yolları aranması gerektiğini belirten işadamı Gencer, DÖSİAD olarak ihracat yapan bir çok Antalyalı sanayicinin sorunlarını çözmede yardımcı olduklarını, bunun için yapılan gezilerde büyük tecrübeler kazandıklarını vurguladı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

    takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat