Dubai Online Vize Başvurusu

Dubai Online Vize Başvurusu

Dubai’ye odaklı planlar yapan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize almak durumundadırlar. Bordo pasaport sahibi olan kişilerin seyahatlerinin türüne göre bu vize seçenekleri de farklılık göstermektedir. Vize başvuru işlemleri yapıldıktan sonraki süreçte tamamen kararın BAE Konsolosluğu tarafından verildiği de bilinmektedir. Bu işlemlerin uzamaması adına belgelerin eksiksiz ve doğru şekilde bir araya getirilmesi de önemsenmelidir.

Hususi, hizmet ya da diplomatik pasaportlara sahip olan vatandaşların 180 gün içerisinde 90 günü geçmeme şartı aranarak yapacakları tüm Dubai seyahatlerinde vize başvurusu yapmadan gerçekleştirmeleri mümkündür. Ancak bordo pasaporta sahip olan vatandaşların vize türlerine uygun olarak gerekli başvuru işlemlerini yapmaları gerektiği belirtilmektedir.

Dubai Online Vize İşlemleri

Dubai seyahatlerini gerçekleştirmek isteyenler için farklı yöntemler ortaya çıkmaktadır. Türk vatandaşlarının da Dubai online vize almaları için başvurularını doğru şekilde gerçekleştirmeleri son derecede önemlidir. Öte yandan tüm bu işlemlerin hızlı bir şekilde ilerlemesi adına vize türünün doğru belirlenmesi ve ona uygun evrakların hazırlanması da ciddiyetle gerçekleştirilmelidir.

Dubai Kısa Süreli Turistik Vize

BAE sınırlarına giriş yaptıktan sonra en fazla 30 güne kadar seyahat hakkı tanıyan vize türüdür. Bu vize seçeneği tek ve çoklu girişli olarak kendi arasında ayrılıyor. Öte yandan bu vizenin süresinin uzatılması gibi bir durum da ortaya çıkmıyor.

Dubai Transit Vize

Dubai’yi aktarma noktası olarak gören ve bu kent üzerinden farklı ülkelere seyahat edecek olan kişilerin de vize işlemlerine dahil olmaları gerekmektedir. Kısa süreli konaklama ihtiyacını karşılamak adına Dubai transit vize başvurusu yapmaları önemlidir. Bu vizeyle beraber Dubai içerisinde 96 saate kadar kalmalarına izin verilmektedir. Dubai’ye ilk giriş yapıldığı andan itibaren sadece 96 saat boyunca bu vize izni devrede olacaktır. Öte yandan bu vizenin de süresinin uzatılması gibi bir durum söz konusu değildir.

Dubai Online Vize Başvurusu İçin Gereken Evraklar

BAE Dubai vizesi için farklı türler ortaya çıkmaktadır. Turistik, transit, ticari ve ziyaret vizeleri herkesin başvurabileceği türde bulunmaktadır. Bu tip vize işlemlerini online olarak gerçekleştirecek kişiler için Dubai Göçmenlik İdaresi devreye girecektir. Dubai online vize konusunda BAE tarafından istenen tüm evraklar vizelerin türüne göre değişiklikler ortaya çıkabilir. Bunun dışında genel olarak vize türleri için istenen bazı belgeler de bulunmaktadır.

  • En az 6 ay geçerliliği olan pasaport
  • Arka fonu beyaz biyometrik fotoğraf
  • Nüfus cüzdanı

Bu evrakların her birinin Dubai turistik vize başvurusu için taranması ve sisteme yüklenmesi gerekmektedir. Bu işlemlerin gerçekleşmesiyle beraber online vize başvuru süreci başlayacaktır. Başvurunun değerlendirilmesi sonrasında ortaya çıkan sonuçlar başvuru yapan kişinin e-posta adresine gönderilecektir.

Online Dubai Vizesi Hangi Durumlarda Reddedilir?

Online Dubai vizesinin reddedilmesi durumu bu işlemlerin BAE kurallarına uygun olarak yapılmaması takdirde gerçekleşmektedir. Öte yandan tüm evrakların eksiksiz ve doğru bir biçimde hazırlanması da gerekmektedir. Daha önceden BAE vize ihlalini yapan kişilerin yeniden başvuru yapmaları halinde onay almaları mümkün değildir. Bu vizeler 58 gün geçerli olacağından dolayı bu süre zarfında giriş yapılmadığında da iptal edilecektir.

YORUM ALANI

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.