Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Eğitim-Bir-Sen Antalya Şube Başkanı Çoban: “Eğitimde kalıcı çözümler gerek”

EĞİTİM BİR SEN ANTALYA ŞUBE BAŞKANI MUSTAFA ÇOBAN, 2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILININ İLK DÖNEMİNİN GÜNÜBİRLİK ÇÖZÜMLER NEDENİYLE EĞİTİM ÇALIŞANLARI AÇISINDAN SANCILI GEÇTİĞİNİ SAVUNDU.

Eğitim-Bir-Sen Antalya Şube Başkanı Çoban: “Eğitimde kalıcı çözümler gerek”
18 Ocak 2018 - 17:01

Eğitim-Bir-Sen Antalya Şube Başkanı Mustafa Çoban, 2017-2018 eğitim öğretim yılının ilk döneminin günübirlik çözümler nedeniyle eğitim çalışanları açısından sancılı geçtiğini savundu.

Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Antalya Şube Başkanı Mustafa Çoban, eğitimde uzun vadeli ve kalıcı çözümlere ihtiyaç olduğunu söyledi. Çoban,19 Ocak tarihi itibariyle sona erecek olan birinci kanaat döneminde TEOG’un kaldırılması, yükseköğrenime giriş sistemindeki değişikliğin gölgesi ve sarsıntısı altında günübirlik politikalar ve sürdürülebilir olmayan kararlar nedeniyle gerek eğitim-öğretim gerekse eğitim çalışanlarının olumsuz etkilendiğini savundu.

Eğitim alanında çözüme kavuşturulması gereken bir çok sorunun olduğunu ifade eden Mustafa Çoban, alan değişikliği taleplerinin karşılanmaması, öğretmen performans değerlendirmesi, pilot uygulamasının oluşturduğu tedirginlik, yer değişikliği sürecinde yaşanan sorunla ve öğretmene karşı giderek artan şiddet gibi olumsuzlukların eğitim öğretimin ilk dönemine damga vurduğunu aktardı. Çoban, “Öğretmen açığı, erkek kamu görevlilerine dayatılan darbe ürünü kılık ve kıyafet yönetmeliği, ek ders esaslarındaki eşitsizlik, ders ücretlerindeki adaletsizlik, okulların bütçe sorunu, yabancı dil pilot uygulaması, rehberlik hizmetlerinin hizmetin özüne uygun kurgulanamaması, teftiş sistemindeki dönüşümün tamamlanamadığı gibi rehberlik ayağının ihmal edilmesi, ortaöğretime geçişte yeni sürecin soru işaretleri içermesi gibi birçok konuda beklentileri karşılayan adımlar hâlâ atılmış değildir” diye konuştu.

Milli Eğitim Bakanlığının eğitimin paydaşlarına kulak vermesi ve birlikte çalışmayı öncelik haline getirmesi gerektiğini savunan Çoban, Millî Eğitim Bakanlığı’nın yükseköğretim kurumlarıyla, akademik çevrelerle ve sendikalarla sık aralıklarla bir araya gelmesinin, belirlenecek politikaların isabet oranının artmasını sağlayacağını, kabul düzeyi yüksek kararların alınmasına vesile olacağını işaret etti. Çoban, “Başta öğretmenlerimiz olmak üzere, bütün eğitim çalışanlarını emeklerinden dolayı tebrik ediyor, ikinci dönemin sorunlardan arındırılmış, huzurlu bir şekilde geçmesini temenni ediyorum” dedi

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat