Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Eğitim-Bir-Sen okul servisi ihalelerinin merkezi olarak yapılmasını talep etti

EĞİTİM-BİR-SEN ANTALYA ŞUBE BAŞKANI MUSTAFA ÇOBAN, OKUL SERVİS ARAÇLARI İHALELERİNİN EĞİTİM KURUMU BAZINDA MERKEZİ OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLMEMESİNİN OKUL İDARELERİNİ ZOR DURUMA DÜŞÜRDÜĞÜNÜ BELİRTTİ.

Eğitim-Bir-Sen okul servisi ihalelerinin merkezi olarak yapılmasını talep etti
11 Mayıs 2018 - 12:08

Eğitim-Bir-Sen Antalya Şube Başkanı Mustafa Çoban, okul servis araçları ihalelerinin eğitim kurumu bazında merkezi olarak gerçekleştirilmemesinin okul idarelerini zor duruma düşürdüğünü belirtti.

Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Antalya Şube Başkanı Mustafa Çoban, Milli Eğitim Bakanlığına yazdıkları dilekçe ile okullarda okul servis hizmetini verecek katılımcıların belirlendiği ihalelerin İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince eğitim kurumu bazında merkezi olarak gerçekleştirilmesini talep ettiklerini söyledi. Çoban, “Okul yöneticileri servis ihalelerinin sonuçlarının muhatabı olmaktan ve üzerlerine yüklenen sorumluluktan kurtarılmalıdır” dedi.

“Müdürlüklere denetim yükü”

Okul Servis Araçları Yönetmeliğinin, eğitim kurumu müdürlüklerine servis hizmetlerinin yürütülmesinin denetimi alanında çok sayıda sorumluluk yüklediğini belirten Çoban, “Söz konusu yönetmeliğe göre Eğitim kurumu müdürlükleri, okul-aile birliği başkanlıklarınca gerçekleştirilen ihalelerin sonuçlarına katlanmak, idari ve teknik şartnamelerde yüklenici sorumluluklarını belirleyemedikleri bir ihale sürecinin olumsuz sonuçlarına çözüm aramak zorunda bırakılmaktadır” diye konuştu.

“A’dan Z’ye sorumlular”

Çoban, yüklenen sorumluluklar arasında taşıma faaliyetini planlamak, okul servis araçlarına, taşımacılara ve ilgili taşıma personeline ilişkin belge ve kayıtları tutmak, talep hâlinde bu yönetmelik çerçevesinde denetim yapacak komisyon, kurum ve kuruluşlara iletmek gibi eğitim-öğretim faaliyetiyle ve okul idaresiyle ilgisi bulunmayan işle sorumlu tutulduklarını kaydetti.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yüksek Bel Pantolon Modelleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Scrikss Kalem Kullanımı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Polo Yaka Tişört
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kişiye Özel Hediye
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kısa Abiye Elbise
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kadın Tulum Modelleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Hakiki Deri Mont Fiyatları
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Erkek Saat Modelleri Nelerdir

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al