Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Ekolojik Kreş Romanya’da

DÖŞEMEALTI BELEDİYESİ’NİN KENDİ ÖZ KAYNAKLARIYLA HAYATA GEÇİRDİĞİ EKOLOJİK KREŞİN HAZIRLADIĞI 6 ÜLKEYLE ORTAK YÜRÜTÜLEN AVRUPA BİRLİĞİ (AB) PROJESİ ‘ECO FARM KİNDERGARTENS-EKOLOJİK ÇİFTLİK KREŞLERİ’ PROJESİNİN YÜRÜTÜCÜLERİ ROMANYA’YA GİTTİ. EKOLOJİK KREŞ PROJE KOORDİNATÖRÜ VE ÖĞRETMENLER ROMANYA’DAKİ KREŞLERDE İNCELEMELERDE BULUNDU.

Ekolojik Kreş Romanya’da
15 Mart 2018 - 11:42
banner

Döşemealtı Belediyesi’nin kendi öz kaynaklarıyla hayata geçirdiği ekolojik kreşin hazırladığı 6 ülkeyle ortak yürütülen Avrupa Birliği (AB) Projesi ’Eco Farm Kindergartens-Ekolojik Çiftlik Kreşleri’ projesinin yürütücüleri Romanya’ya gitti. Ekolojik kreş Proje Koordinatörü ve öğretmenler Romanya’daki kreşlerde incelemelerde bulundu.

Döşemealtı Belediyesi tarafından projelendirilip bu yıl hayata geçirilen, Antalya’nın ilk Ekolojik Kreşinin, 2017 yılı Erasmus+Ana Eylem 2 (KA2) Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar kapsamında Türkiye Ulusal Ajansı’na sunduğu ’Eco Farm Kindergartens-Ekolojik Çiftlik Kreşleri’ projesi, kategorisinde AB’den hibe almaya hak kazanan 10 projeden biri oldu. 2 yıl sürecek projede; 2- 7 yaş arası 925 çocuk ve 85 öğretmen yer alıyor.

Estonya, İtalya, Litvanya, Norveç, Portekiz ve Romanya’nın ortak olduğu projenin “Öğrenme-Öğretme” faaliyeti ayağında Proje Koordinatörü Ayfer Yılmaz ile Ekolojik Kreş öğretmeni Tuğba Kurumer ve Psikolog Teslime Merve Öztürk, Romanya’ya gitti. 17 Mart’a Romanya’da kalacak olan proje yürütücüleri, Romanya’daki kreşleri ve çalışmaları inceleme fırsatı buldu. Proje Koordinatörü Ayfer Yılmaz, projenin başarılı bir şekilde ilerlediğini ifade ederek, ” Ülkemizi, şehrimizi ve kreşimizi tanıtma fırsatı bulacağız” dedi.

Projede yer alan ülkelerin temsilcileri, 28 Mayıs-2 Haziran tarihlerinde Döşemealtı’nda olacak.

ko cuce

www.havadis07.com © 2017 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittir,lütfen kopyalamayınız. antalya haberSponsorlarımız:islami sözlükantalya rent a carinstagram aylık oto beğeni en yakın lastikçiantalya rent a car oyun forumugamer forumoyuncu forumuLeke Kremi