Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

En Doğru ve Güvenilir Ters Görsel Arama Platformları

En Doğru ve Güvenilir Ters Görsel Arama Platformları
12 Temmuz 2021 - 11:25
banner

Görsel bulma araçları, dijital pazarlama ve alışveriş açısından çok yardımcı oldu. Görsel arama teknolojisini kullanan platformların listesini bulun.

Ters görsel arama nedir?

Bu özellik, arama sürecinde devrim yaratan bir yapay zeka ve görüntü işleme yeniliğidir. Bu teknik, insanların görüntü girdisine dayalı bir şey aramasını kolaylaştırır. Herhangi bir web sayfasından bir resim veya hatta doğrudan bir URL girebilirsiniz. Görsel bulma araçları, dijital pazarlama ve alışveriş açısından çok yardımcı oldu.

Platformlar, görsel arama teknolojisi sağlar:

Önceden, arama motorları görsellerin görsellerine karşı neredeyse kördü ve yalnızca görselin sahibi tarafından görsele atanan açıklamaları, başlıkları ve diğer metinsel ayrıntıları anlayabiliyordu. Ancak artık tarayıcılar, görsele göre arama özelliğinde başarıyla uygulanan nesneleri, eylemleri, duyguları ve diğer birçok şeyi tanıyabilir.

Bu, metin ihtiyacını ortadan kaldırdı ve resimler artık doğrudan kullanılabilir. Bu, tarayıcının tam olarak ne istediğinizi anlamasına yardımcı olarak internette gezinmenizi daha kolay ve etkili hale getirir. Görsele göre arama yapılabilecek platformlar aşağıdaki gibidir:

1.   Google

Google, görüntü veri kümesini yalnızca veri kümesiyle ilişkili metinsel bilgiler olarak değil, görsel veriler olarak kullanmak için görüntüye göre arama teknolojisini kullanan en yaygın en yaygın arama motorudur.

2.   Reverseimagesearch

Bu araç, resimle birlikte indirilebilecek virüsler ve truva atları hakkında endişelenmeden resimleri aramayı kolaylaştıran resimleri veya resim içeren URL’leri girme kolaylığı sağlar. Bu görsel arama aracı, hakkında hiçbir şey bilmediğiniz bir ürünü aramanızı kolaylaştırır, çünkü o görselle ilgili tüm olası verileri sizin için arayacaktır.

3.   Pinterest

Pinterest, kullanıcıların tam olarak ihtiyaç duydukları görseli bulmasını önemsiz kılan, sonsuz bir görsel veri seti içeren bir görseller okyanusudur. Bu özellik, uygulamaya ne aradığınızı söylemenizi kolaylaştırır.

4.   Reverse photos

Fotoğraf aramanın sonuçları resim olarak görüntülenir. İlgili web sitelerine bağlantılar içerirler ve kullanıcının görüntünün neyi temsil ettiğini belirlemesine yardımcı olmak için sınırlı bir başlık açıklaması içerirler. Görsele göre arama, istediğinizi aramak için beyin fırtınası yapan anahtar kelimelerin ve ifadelerin yorgunluğunu ortadan kaldırır ve bunun yerine görsel bir girdi sağlar.

Görüntü tekniğine göre aramanın faydaları

●     Benzer sürümleri bulun

Varsa, verilen girişe benzer görüntüleri listeler. Bu sayede görseliniz için ihtiyaçlarınıza göre farklı çözünürlükler bulabilirsiniz. Bu aynı zamanda intihal bulmada ve entelektüel imajınızın başka biri tarafından kullanılıp kullanılmadığını bulmada yardımcı olur.

●     Açıklamaya gerek yok

Bu özellik, görsel bir görsele dayalı olarak görselleri arar. Bu, aramanız için metin yazarken, görselin sonuç sayfasına çıkmasını imkansız kılabilecek görselle ilgili bir ayrıntıyı atlayabileceğiniz anlamına gelir. Bu aynı zamanda resimlerin etiketlerini ve başlıklarını da ifade eder. Anahtar kelimeniz resmin başlığıyla eşleşmiyorsa, görsel olarak resim kalıbın üzerine düşse bile, giriş ayrıntılarına uymadığından tarayıcınız giriş açıklamanızın kategorisinde dikkate almaz.

●     Kaynak bulma

Bir görseliniz varsa ve aynı tasarımcıya veya yazara veya web sitesine ait diğer görselleri görüntülemek istiyorsanız, bu görselleri metin girerek aramak yerine görsele göre arayın ve o görselde sahip olduğu her ayrıntıyı gösterin.

Görselin adını veya kaynağını bilmenize gerek yoktur, böylece görsele göre aramayı seçerek aramanızı her zaman etkili hale getirebilirsiniz. Kaynağını bulduktan sonra ziyaret edebilir veya iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca, görsele göre arama sonuçları aynı kaynaktan görseller içerebilir ve aynı zamanda görsellerin sonuçlarda listelenmesinin parametrelerinden biridir.

●     Hırsızlık bulma

Web sitenize özel içerik yüklediyseniz ve birisinin materyalinizi geri bağlantı olmadan kullanıp kullanmadığını öğrenmek istiyorsanız, görsele göre aramayı kullanarak içeriği verimli bir şekilde arayabilirsiniz. Resminizin tüm oluşumlarını listeleyecektir.

Eğer birisi görselinizi backlink olmadan kullanıyorsa, platformunuzdaki organik trafiği artırmaya, tıklamalarınızı ve müşteri devir oranınızı artırmaya ve sonuç sıralamalarında sizin için daha iyi bir yer edinmeye yardımcı olacağından, görselinizi size vermesini isteyebilirsiniz.

●     Sahte hesaplar

Bir profil size şüpheli görünüyorsa, internette ilgili görsellerini ve bağlantılarını bulmak için görsele göre aramayı kullanabilirsiniz. Daha önce, hiç kimse bir resim bulmak için tüm web’de gezinemediği için mümkün değildi. Ancak görsele göre aramanın geliştirilmesi, bunu yapmanın etkili bir yolunu ortaya çıkardı.

Sonuç

Bu nedenle, metin girişi ile ihtiyacınız olan tam görüntüleri bulmak mümkün olmadığından, görüntü teknolojisi ile arama yoluyla görüntü arama işlemi çok daha etkili hale getirildi. Ancak tarayıcıların görsel desteği ile artık mümkün.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuikinci el telefon” target=antalya duvar kağıdıduvar kağıdı

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline Psikologikinci el telefon” target=Megatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co