Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Engelli öğrencinin sınıfına merdivenden sürünerek çıktığı iddiası

ANTALYA’NIN KEPEZ İLÇESİNDEKİ BİR OKULDA EĞİTİM GÖREN ÖZEL ÖĞRENCİNİN ASANSÖRDEKİ PROBLEMLER NEDENİYLE ‘SINIFA SÜRÜNEREK GİTTİĞİ’ İDDİASININ DOĞRULUK PAYININ OLMADIĞI, OKUL MÜDÜRÜ TARAFINDAN KAYDEDİLDİ.

Engelli öğrencinin sınıfına merdivenden sürünerek çıktığı iddiası
03 Aralık 2018 - 21:50

Antalya’nın Kepez ilçesinde bulunan İsmail Hakkı Kaya Ortaokulu’nda engelli öğrencinin sürekli bozulan asansör sebebiyle merdivenleri sürünerek çıktığı iddialarına ilişkin Okul yönetiminden açıklama geldi. Okul Müdürü Mustafa Şahin, okuldaki asansörün faal olduğunu ve öğrencinin sınıfına gitmek için merdiveni sürünerek çıkmasının söz konusu olmadığını söyledi.

Engelli öğrencilere devamlı yardımcı olduklarını ve sıkıntı yaşamamaları için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini kaydeden Şahin, düzenli olarak bakımı yapılan ve devamlı faal halde olan asansörün anahtarının birisinin öğrencinin ailesinde bulunduğu bilgisini paylaştı.

Asansörün çalışmadığı yönündeki iddiaları kabul etmeyen Okul Müdürü Şahin şöyle devam etti: ” Asansör için bir firma ile sözleşmemiz var. Her ayın sonunda genel bakımı yapılır ve bize raporu verilir. Arıza ve elektrik kesintisi durumunda öğrenciyi asla mağdur etmeyiz. Arıza durumunda bir saat içinde bakım yapılıp söz konusu arıza giderilir ” dedi .Mustafa Şahin, asansörün faal olmasına rağmen İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okula engelli rampasının yapılacağını da sözlerine ekledi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al