Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Erkeklerde Cinsel İsteksizlik Nedenleri

Erkeklerde Cinsel İsteksizlik Nedenleri
13 Ocak 2020 - 20:24
banner

Erkeklerde Cinsel İsteksizlik Nedenleri

Erkeklerin cinsel hayatlarına devam etmesi için erkeğin fizyolojik ve psikolojik açıdan sağlıklı olması gerekir. Eğer erkekte 6 ay ve daha fazla devam edilirse mutlaka tedavi edilmesi gerekir. Erkekte cinsel isteksizlik ilişkiye girme isteğinde azalma ve hiç girmek istemesini oluşması tanımlar. Penis Estetiği bu tür durumlarda da yapılabilir. Erkeğin cinsel olarak uyarılmadığı durumlarda reaksiyon göstermez. Psikolojik ve fiziksel yoğunluğun harici yaşam kalitesinin cinsel istekle farklı değişimlere yol açabilir. Cinsel isteksizlik nedenleri şu şekilde sıralanabilir.

Primer Cinsel İsteksizlik:  Ergenlik döneminde başlar. Erkek herhangi bir cinsel aktiviteye ilgi duymaz.

Sekonder Cinsel İsteksizlik: Erkeğin cinsel açıdan önceden aktif olması, ilerleyen zamanlarda cinsel isteğin azalması ve kaybolması durumlarda ortaya çıkar.

Durumsal Cinsel İsteksizlik: Erkeğin  zaman zaman cinsel isteğinin kaybolması anlamına gelir. Stresli, yorucu günler, maddi kaygılar gibi psikolojik nedenler ani şekilde bu duruma yol açar.

Erkeğin Cinsel İsteksizlik Belirtileri

Toplumun erkek nüfusunun yaklaşık %14’ünün cinsel isteksizlik probleminin olduğu bilinir. Yaşın ilerleme durumu, cinsel isteksizliğin oluşmasında başrol oynar. Diğer nedenler şu şekildedir.

  • Erkeğin yeterli seviyede motive olamaması,
  • Erkeğin ilişkiden zevk alamaması,
  • Libidoda azalma meydana gelmesi,

 Durumları erkekte cinsel isteksizliğin oluşmasında neden olan sebepler arasında yer alır.  Penis Estetiği uzmanları bu tür durumlarda sizlere yardımcı olur. Öncelikle sorunun psikolojik mi yoksa penis ile ilgili problem mi var. Bunun anlaşılması gerekir. Bu tür durumlarda penis estetiğine başvurulması gerekir. 

Cinsel İsteksizlik Neden Meydana Gelir?

Erkeğin cinsel birleşme sırasında uyarılara tepki vermemesi cinsel isteksizliğin oluşmasına neden olur. Cinsel isteksizlik her yaş grubunda ortaya çıkabilir. Cinsel isteksizlik arasında yer alan utanma, korku, kaygı bozuklukları, cinsel uyumsuzluk, penisin sertleşme güçlüğü, erken boşalma, geç boşalma gibi sağlık sorunları sıralanabilir. Psikolojik ve fiziksel nedenlere bağlı olan cinsel isteksizlik  sosyal değişimlerden olabilir. Örnek verecek olursak aile yakınlarından birinin vefat etmesi, işten çıkartılma gibi nedenler yüzünden cinsel isteksizlik meydana gelebilir. Penis Estetiği uzmanına danışarak bu sorunun temel nedenini öğrenebilirsiniz. Gerekli araştırmalar yapıldığında doğru bir yol izlenir.

Cinsel İsteğin Artması İçin Neler Yapılması Gerekir?

Cinsel isteksizliğin ortadan kalkması için öncelikle bunun türünün anlaşılması gerekir. Daha sonra uzman doktora başvurulması gerekir. Erkekte bulunan bu problem evlilik hayatını bile olumsuz yönde etkiler. Bu yüzden tedavi edilmesi mümkündür. Yurt dışında uygulanan yöntemler Türkiye’de başarılı uzmanlar tarafından uygulandığını bilin. Erkeklerde cinsel isteğin artması kişiyi ve partnerini mutlu eder.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline PsikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co