Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

EXIT Festivali

EXIT Festivali
28 Mart 2019 - 19:24
banner

Günümüzde eğlencelerle ve müziklerle kutlanan EXIT Festivali’nin hikayesi aslında bir isyana dayanıyor. Sırbistanlı üç adet öğrencinin 2000 yılında, dönemin Miloseviç hükümetini protesto etmek amacıyla başlattığı bir eylemdir. Dusan Kovacevoc, Bojan Boskovoc ve Ivan Milivojev isimli bu üç öğrencinin düzenlediği eylemin temel amacı ise; ticari sponsorlukların olmadığı bir festivali oluşturmak, bu aktivite içerisinde Sırp halkına dönemin politik yolsuzluklarını sergileyebilmek ve güzel müzikler eşliğinde bu tepkiyi en güzel şekilde ifade edebilmekti.


İlk kez 2000 yılında düzenlenen EXIT Festivali’nin sloganı ise ‘Exit out of ten years of madness’ yani Türkçe ifadesi ile ’10 yıllık delilikten kaçış’ idi. Günümüzde ise hala EXIT Festivali, Sırbistan’da Novi Sad şehrinde bulunan tarihi (17. yy’den kalma) Petrovaradin Kalesi’nin içinde kutlanmaktadır. Eski politik kökleri her ne kadar günümüze ulaşmıyor olsa da, bu festivalin bir düşünce şeklini ifade ettiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Dolayısıyla bir nevi yaşam tarzı olarak kutlanan EXIT Festivali etkinliğine katılmak için bu linkten yardım alabilirsiniz.


4-7 Temmuz 2019 tarihleri arasında sürecek olan etkinliğe katılmayı düşünüyorsanız, biletlerinizi ve rezervasyon işlemlerinizi Tripoki ile sağlamanız durumunda 2-9 Temmuz tarihleri arası boyunca konaklama yeriniz ve güvenilir ortamınız hazır demektir.


Tripoki ile kombine, bilet + kamp ve bilet + hostel + uçak (THY) olmak üzere tam 3 farklı paket seçimine sahipsiniz. EXIT Festivali çerisinde ara ara müzik yerine kafa dinlemeyi tercih edenlerin severek katıldığı kamp imkanına da göz atmanız tavsiye edilir. Hamaklar ile geçecek olan bu etkinlik fırsatı, sizin için eğlence dozajı daha da arttırılmış bir festivale dönüşecektir. Daha ayrıntılı bilgi almak ve bu festivaldeki yerinizi şimdiden ayarlayarak garantilemek isterseniz

https://www.tripoki.com/tr/etkinlik/festivaller/exit-festival-2019-262 sayfasına hemen göz atabilirsiniz.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -online psikologCaner Erdenizbursa avukatantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

Caner Erdenizbursa avukatonline psikologMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comLeke kremitakipçi hilesi kazanTakipcintr.co