Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

Fatih Terim her şeyi anlattı

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Kosova-Türkiye maçı bitiminde düzenlediği basın toplantısında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Fatih Terim her şeyi anlattı
12 Haziran 2017 - 7:40

”BÖYLE BİR ŞIMARIKLIKTAN ÖTÜRÜ HİCAP DUYUYORUM”
 

“Milli Takım’da ortak şey yok. 4-1 kazanmış, 11 puanda. Öncelikle, ortak dü şeyi tabir buyurmak istiyorum. Açıkçası, sonuç günlerde ülkede Mehmetçikler toprağa düşerken, gençleri terbiye buyurmak düşüncesince vargücüyle savaşçı dinç öğretmenlerimiz çıyan saldırılarda dirilik verirken, dışarıdaki düşmanların bütünü ülkemizin karşısında dururken, dâhilen haricen nice düşmanla savaşım ederken ülke, hakeza ortak şımarıklıkla kamuyounun gündemine gelmekten dolayı sıkılma duyuyorum. Dünyanın özlük etrafımda dönmediğin, özlük derdimin en şişman ağrı olmadığını, yaşananlardan endamsız müddet sonraları kimsenin bunu umursamayacağını bildiğim düşüncesince düpedüz aşırı da üzülüyorum. Yine de ortak yalan verdim. Olayları elimden geldiğince açıklamaya çalışacağım.

EURO 2016’DAN SONRA NELER YAŞANDI?
 
2016’da biliyorsunuz, ortak ekipman şeyler yaşandı. Bu çabucak prim değildi. Biz toplandık da daima beraber, Yıldırım Bey ve arkadaşlarımız, Burak’a prim vermeyelim mi dedik. Sadece prim değil, nice şey yaşandı. Orada yaşanmış olan şeylerin, bizim düşüncesince somut, sizin düşüncesince mücerret olmasıydı. Çünkü, kılıç yaşadık, kılıç biliyoruz. Oradakiler çabucak primle ilgilendiren mevzular değildi. Orada antrenmanlara geç çıkıldı, efendime söyleyeyim fotoğraflara girilmedi. Siz çektiniz, anlatmanın anlamı yok. Döndükten sonraları da tek kimsenin bilmediği, tek kimsenin duymadığı biçimde ego ortak ekip açıkladım. Bazı ihvan yoktu. Çünkü, gerçeklenmiş oyuncular aşırı önemlidir, oyuncular şişman oyunculardır, tek itirazım namevcut lakin ortak yerde de ilkeler, sıkı ve veyahut her insanın kendini bilmesi aşırı önemlidir.

Milli Takımı pakt ekibi durumuna getirmelisiniz. Başarı hakeza gelir. O gün, ulusal ekibi ortak pakt ekibi durumuna getirdim. Fransa’da, öncesinde ve daha sonra her takımın başına doğacak melanetler bizim de başımızı geldi. Tam burada ortak ayrım vardı. Kulüpte bunu şen halledersiniz, zira aktör sizindir. Beğenmezseniz yollarsanız, cezasını verirsiniz. Ama ulusal takımlarda hakeza değildir. Oyuncular sizin değil kulüplerindir. Buna rağmen, Ankaragücü’nde başladığımdan beri 30. yılım, 87-2017! Benim yönetim ettiğim oyuncular içinde tek maslahat olmadı. Fakat, haricen yönetim ediliyorsa meydana getirecek ortak şey yok. Ben burayı açıkladıktan sonra, saf facia koptu, o yok, bu yok. O güneş de söyledim, bugün de söylüyorum. Herkesin alınmayış sebebi ayrı demiştim. Kimi formsuz, bazısı o işlere müdahale, bazısı öyle, bazısı böyle. Dolayısıyla, ortak elan almadım. Bütün ülke, dun yukarı, el âlem ortak vebal yapar, el âlem ortak talih elan almalıdır, kazanmalıyız düşüncesiyle esasen ortak ekip açıkladım. Bu arkadaşların bütünü burada oldu. O tarihten bu tarafa, rastgele ortak şey mevcut mı? Arkadaşlar, mevcut mı? Taa uçağa kadar, mevcut mı, yok! Peki, sizlerle (basın) karşılaşılmadı mı, tek reaksiyon mevcut mı, yok.

”HEPİMİZİ TUZAĞA DÜŞÜRDÜLER”

Arkadaşlar, bu devir içre oyuncularımız kabilinden Fransa’da umum TV ve matbuat mensuplarına, bilinen dışarıdaki arkadaşlarına ilim sızdırıldığı ismi altında daima ortak suçlamalar oldu. Hande, hani siz arkadaşlar, bekâr mı zaettiler. Hande Sümertaş, levent boylu senelerdir fariza veriyor. İçinizden birisi çıkıp desin ki Hande bana ilim verdi. Haydi! Yok. Ekibimde bilgin var, müderris Bülent Bayraktar. Ayıp. Onları size vereceğimizi mi zaetiniz! Olur mu hakeza ortak şey. Oyuncuların nice işlerini hallediyorlar senelerdir. Diğer arkadaşlarımızın ortak fikri var, nelerdir o. Benim yanımdaki arkadaşların bildiklerini aktarmayacaklardır. Bildiklerinin en küçük kırıntısını açıklarlarsa aşırı elleme olmaz. Bundan yakınma ettiklerini bana söylediler. Ben de kendilerine dedim ki, “Evladım, bizim hepimizi tuzağa düşürdüler.” Biz de vebal yapıyoruz. Böyle ortak şey varsa, bozukluk dileriz. Başta ben, Uygulamalarda şahıslara kusur doğacak davranışlarım olabilir. Ne he da, bu denli karşılaştığımız insanlarla gümbedek burada oldu. Yoksa, Çocuğumuz adına koyduğumuz bu sporcuların, hayatları süresince elleme olması haricinde ne düşündük ki?

”GAZETECİLERİ UÇAĞA BEN ALDIM!”

Olay Bilal Meşe vakası değil, fenomen gazetecilerin uçağa alınma meselesi değil. Gazetecileri ego aldım uçağa. 3 ay ilkin izlence yapılırken, bana söyleneni söylüyorum. Maç Ramazan’a bedel geliyor. Portoroz 1071 km. Gece 12’de sonlanmış oluyor Makedonya maçı. Gece saatlerce sahura denli yönelteç sallayacaklar. Ben de “Peki, ihvan bizimle gelebilir.” dedim. Bu civar yürütüm değil. Fransa’ya giderken, etraflı neşriyat yönetmenleriyle bu arada gittik. Çok da latifçe oldu. Kendisine söyledim oyuncunun, “Bir yürütüm yapacaksak oyunculara sormayız.” Yarın olsa gene alırım. Ayrıca, gazeteler TFF’ye ücretini ödüyor. Buna karşın kılıç civar sıraya sizi alıyoruz, ortak baraj koyuyoruz, arkasına aktörleri alıyoruz. Buna ortak başağrısı olmadı.

”TEK SEBEP PRİM DEĞİL, PRİM BİR ARAÇ”

Primle ilgilendiren ihtimal ortak sebepmiş kabil bahsedildi. Esası prim değil, bunu tabir ettim. Çeşitli teessürat oldu. Prim ortak araç. Yoksa, orada nice faktör oldu. Buradan başlayarak. Kimi formsuz, bazısı illet vakalara engelleme edemedi diye. Ben anca ortak değişmeyen aldım o güneş için. Arkadaşlar, kimsenin etrafının dönmüyor dünya. Benim de dönmüyor, kimsenin de. Herkes ciddiyetle ilkelere adapte iktisap buyurmak zorunda. Elimizden geldiğiniz her insana denktaş davranmaya çalışıyoruz. Esasında bakılması müstelzim en ehemmiyetli yer, civar karşılaşma Kosova mı, çağırılan civar karşılaşma Kosova, Antalya’da. O günden beri her şey bahtiyar mesut. Bir şey mi vardı? Şöyle dedim, “Ben Milli Takım’a aldım, gönlüme almadım” dedim.

İçime sinmeyeni yapmam, söylerim de lakin arada ortak ego de, içime sinmese de özlük çocuklarıma da ortak doğruluk veriyorum. Milli Takım, her insanın ulusal takımı. Affedilsin sanarak umum matbuat söyledi. Ben de hakeza yaptım. Bu notu da atlanmak istedim. Ben de geç anlaşılacağım galiba.

ARDA TURAN AÇIKLAMASI

Fatih Terim’in “Arda, egolarını bırakıp gelmeli” laflarına müteveccih açıklaması…
 
O günkü, Riva’da meydana getirilen çalışkan neşriyat ki TRT’de Levent Özçelik’in özlük ferdî sorusudur. Ben de izah yapmaktan sakınma etmedim. Hande’ye diyor ki oyuncu, niçin hakeza anlattı hoca. O güçlü çocukcağız bırakır dirimsel dedim. İyi dinle demiş, hocanın dediği aşırı dobra şeyler mevcut demiş. Benim odam şurası, gelip benle konuşur. Hocam niçin hakeza söylediniz derdi, ego de şu maksatla söyledim derdim.

Takım kaptanıdır, dostlarının ne alıp almayacağını biliyorsunuzdur. Cengiz Zülfikaroğlu’na sorarsın gayri soruları.

”FATİH TERİM’E SORU SORAMIYORLAR!”

Soru sormaktan korkuyorsunuz sanarak site efsanesi var. “Fatih Terim’e istifham soramıyorlar.” sanarak diye, herkesi bu idrak içinde hazırladılar. Şimdi tabii, o yazıyı da avukatlarım inceliyor. Bundan sonraları mecburen daha  ayrımlı bakacağız. Böyle ağırbaşlı ortak sahra yazarken, ilim adamını iletişim araçları mensubunu ve beni suçlarken, elan civar de bambaşka işler yaparken kimesne korkmuyor, utanmıyor, çekinmiyor. İş hakeza geldi mi, “Fatih Terim’e istifham sorulmuyor”, el âlem soruyor. Türkiye’nin en ehemmiyetli gazetelerinden birinde, birlik sahife suçlarken, yegâne telefon açıp sormanız gerekmez miydi? Türkiye’de tek gazetecinin mahkemede kusur almadığını düşünürsek, bu akıllıcasına mudur? Ben size ve ülkeme, aşırı dobra ortak bap açıyorum. Bu ahbap çavuş ilişkilerini bırakalım. Antipati, sıcakkanlılık değil realiteden akıntı edelim. Benle mülakat yaptı, 24 sayaç önce, “Ona vurmayalım, ötekine vurmayalım.” bu değil. Avrupa’nın türlü vatanlarında bundan varlıklı olunur. Bir de şu biçimde ortak şey yapalım, dost burada, sonuç 1 senedeki yayınlara bakın benimle ilgili, bakın. Ben de bütünü mevcut. Yani, saf ki üzülüyorum lakin beklemediğim ortak şey de değil. Ben, bana sorulanları cevaplıyorum. Sorulması müstelzim muhataplar da başkası.

”SON BİR SENEDİR BİZE HUZUR YAŞATMADINIZ!”

Kimin kime veyahut kimin kimlerin avukatlığına soyunduğuna, meydana getirilen yanlışlara kimlerin eş çıktığına, kimlerin nelerle beslendiğine beslemek lazım. Dolayısıyla, sizin bu izlerden hareketle neyin ne işe yaradığını bilecek denli bu işin içindesiniz. Biz, biçimsiz şahıslara karşı, biçimsiz hallere huzur her devir ayık ve mücehhez iktisap buyurmak zorundayız. Hayat tecrübem bana bunu gösteriyor. Bu anca alay değil, Türk Milli Takımı 13-13, 11-11. Kağıt üstünde iddiası mevcut mı, var. 1 parça Milli karşılaşma önceleri ve sonrası, sonuç 1 yıldır vazgeçmiş ortak dinlenme kampı bizlere yaşatmadınız, yaşatmadılar. Şahsınıza söylemiyorum, bakın kafanızı sallıyorsunuz. Biz ne yaptık da bunu doğruluk ettik. Şunu eseme adına bu işlerin içinde zamanını vermiş olarak, bu tip kavgaların dudak şapırtattığını bilici biriyim. Fakat, az buçuk da vicdan!
 
Her ulusal karşılaşma önceleri bazıları çıkıyor. Muhakkak bazıları var. Yalan, yanlış, kara demiyorsunuz, aklınıza ne gelirse çocuklarım, çalışanlarım etkilenmeyecek sanarak ortak şey varmı ya! Küçük ortak ekip var, ayrımlı görevlerde. Hamili anaç yakınımdır misali ile ortak bölümü iş bulmuşlar, mevcut aralarında. Paslaşmaya çalışıyorlar eskisi gibi. Aynı amaca ayrımlı yerlerden vurmaya çalışıyorlar. Ben daima söyledikçe nice ad kafasını sallıyor. Demek ki akıllıcasına noktadayım. İşin garibi de anlaşılmayacağını zaediyorlar. Bunlar havadan göğüslenecek fazlalık hepimizin ulusal ekibi dedirtmeyecek sebepler, konular. Hep ayrımsız tarihlerde, daima ayrımsız zamanda. İzlanda’da kaybettik Allah muhafaza, Ukrayna ile berabere kaldık felaket. Şu an kağıt üstünde iddialıyız lakin takımıma, oyuncularıma yapılanlar ortada. Dolayısıyla, siz filhakika birçoğunu biliyorsunuz. Budur, buyurun!

”ARDA TURAN GELSİN YÜZÜME SÖYLESİN!”

O aktör diyor ki basına; ‘Size buraya aldıranın.. haydi neyse’ diye. Doğru mu? Ben buradayım. Benim yerim belli! Sonradan Yıldırım Bey ile görüşmüşler. Neden görüşmüşler ortak sorun, illet küşade telefon.
 
12 mt. mevcut vakayla aramda, 1 mt. değil. Penaltı noktasından 1 mt. elan uzak. Ben ilkin hostes ile ortak matbuat çalışanı ortada ortak çekişme zaettim. Ben tabletten pik bakıyorum. Yardımcı antrenörler, “Biz bakarız” dedi. Sonra, “Bilal Meşe ile münakaşa” gördüm. Geçerken, erkeğe gülen ortak aktör gördüm. Kendi arabama bindim. Yanıma aldıklarım bana dudak ağıza anlattı. Saat dü buçuk, üç. Sahur yaparken bana anlattılar tamamen. “Üstüne yatın, sabahleyin hallederiz” dedim. Sabah kendisini çağırdığımda, reis bey ve Ali Dürüst beni aradılar. Bir an ilkin mal bildirimi reaksiyonu ifşa buyurmak istediklerini söyledi. Ben, “Bir konuşayım, bunun karşılığı belli. Eylül ekimi nite kurtarırız, ona uğraşacağım.” dedim. Ben ona ortak talih hasretmek istediğimi söyledim. Bütün kol dobra ortak dosdoğru hazırladı, sonraları özlük de hemfikirdi, arkadaşları da arkasındaydı. Sonra ne dedi, ne konuşuldu bilmiyoruz. Biz umumi adına buradayız, yerimiz vatanımız belli. Bilmiyorum anlatabildim mi tam.
 
Bir şey mevcut ise yüzüme söylesin. Yüzüme söyleyecek! Varsa anca ortak sıkıntısı, kimin varsa, yüzüme söyleyecek!

ARDA TURAN, MİLLİ TAKIM’A ALINACAK MI?

Hande ve Bülent Hoca (Bayraktar) olmazsa, ego gelmem demiş midir sizce, bu hakeza mi zaediyorsunuz. Son kampta Riva’da, Bülent Hocaya kasığını ve ozonla tedavisini göstermiştir. Bir kesim bahis konusu olanaklı mi ya? Bundan sonraları icraat göreceksiniz. Her suali sorabilirsiniz dedim, bu magazin. Siz manşetinizin peşindesiniz veya bambaşka birileri.

Bir bölümü formsuzluk, ortak bölümü oradaki vakalara engelleme etmedikleri için.. Gönlümün fay bulunduğunu tabir etmeyeyim mi?  İçime sinmeyerek aldım dedim, elan ne diyeyim? İnsan sevilmiş olduğu kişilerden beklemediği hareketler görürse üzülür. Bizim de gönlümüz saf sevdiklerimizden beklemediklerimizi görür görmez kırılıyor. Kırılmasın mı? Biz bu arkadaşları kilolarıyla aldık, oynamadılar aldık, sakatlardı aldık… Biz saf ki kırılacağız ego de insanım.

VOLKAN DEMİREL, MİLLİ TAKIM’A ÇAĞIRILACAK MI?
 
Ben iddialı, köşeli cümleleri sevmiyorum, “Ben varken o ulusal takıma gelemez.” demem. Volkan Demirel düşüncesince de muteber bu durum. Volkan Babacan aşırı elleme oynuyor, elleme de ortak kaleci. Kimi alıp bazısı almayacağıma ortak dobra konuşarak, doğruluk yememeye çalışarak, en elleme biçimde izleme ederek değişmeyen veriyorum. Dolayısıyla, her yönüyle değerlendiriyorum. Öyle de bitmeme edeceği, bu olabilmekte olmaz, bilmiyorum

”ARDA’YI AYNI UÇAKLA GERİ GÖNDERİRDİM!”

(“Uçakta edilen sözleri o esnada orada anlamış olsaydınız ne yapardınız?”) Bilal Meşe vakasını aşırı kesin görseydim, oyuncuyu ayrımsız uçakla arka gönderirdim.
 
Sadece benle ilgili değil, Yıldırım Bey ve TFF yöneticileriyle ilgilendiren düşünceleri olanlar da var. Çok net. Dışarıdakilerin bazılarının müttefikleri de bulunmaktadır içeride. Böyle ortak vakası uyumak için.

Arkadaşlar, kadem izlerini o denli aşırı görüyoruz ki bazı şeylerin, kimilerine lojik izah da bulamıyoruz. Bu kavganın lojik açıklaması mevcut mı? Herkes kaybeder hakeza ortak şeyden. Bazılarının istediği de bu. Dünyanın en şişman oyuncusu olabilirsiniz, neticede oyuncusunuz, ona mucibince davranacaksınız. Biz de bambaşka ortak şey beklemiyoruz kimseden. O yüzden, ego kusur yönlendirildiklerine inanıyorum.

”YILDIRIM DEMİRÖREN İLE GÖRÜŞLERİM AYRI OLABİLİR”

Yıldırım Demirören ile benim görüşlerim ayrı olabilir. Fakat, aramıza geldiğim günden beri, aşırı şükür, beklenenin haricinde birbirimize DOĞRU duruyoruz. En küçük da ortak şey olmadı. Fakat, benim duruşum belli. Dolayısıyla, çabucak reis bey değil. Servet Yardımcı’nın da beyanatı mevcut orada. 2 parça var. Olabilir. Ben, başkanla konuştuğumda rastgele ortak başağrısı yoktu. Ben ayrımsız fikirde değildim. Ben beyanatlarının fikrinde değilim.

FATİH TERİM GÖREVDE KALACAK MI?

Sözleşmem var, sorunları halletmek düşüncesince buraya geldim ve tek yere gitmiyorum. Sorun oyuncuların bizimle iletişiminde değil. Sorun, oyuncuların dışarıdakileriyle iletişiminde…

VOLKAN BABACAN OLAYINA BAKIŞI

Volkan Babacan’la ilgilendiren ego de duydum. Benim ne hakemlerle, ne kurullarla ortak ilişkim olmaz! Yok ego az ukubet alsın demişim. Tasvip etmediğimi söyledim. Kulübü ve federasyon yerleşmiş cezasını verdi. Her vakası birbiriyle ayrımsız tutmamak lazım. Hep kafamızda ortak bulutlar dolaşıyor. Komple teorileri, paranoya kabil davranıyoruz.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al