Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Çavuşoğlu: Herkes Cumhurbaşkanımız’a geliyor

Antalya’da konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Katar krizi için herkesin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı telefonla aradığını söyledi.

Çavuşoğlu: Herkes Cumhurbaşkanımız’a geliyor
12 Haziran 2017 - 7:39

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Katar ile kimi Arap devletleri arasındaki krize ilişkin, “Bu probleminin çözülmesi düşüncesince de hacısı hocası arıyor. Herkes Cumhurbaşkanımıza geliyor. Biz hakkıyla reis iklim adına bu problemi da inşallah bayramdan ilk çözeriz, bayrama da şetaret tadıyla İslam dünyası girer sanarak düşünüyorum.” dedi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Gazipaşa Belediyesi tarafından, Cumhuriyet Meydanı’nda planlı “Geleneksel İftar Buluşması”na, Bakan Çavuşoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer ve kısaca 10 bin yurttaş katıldı.

Çavuşoğlu, burada icra ettiği konuşmada, Gazipaşa’da dördüncü iftar zamanı vakti programı düzenlendiğini ve hepsine katıldığını belirterek, şetaret sabahında gene ilçede bulaşacaklarını söyledi.

Hükümetlerinin Gazipaşa’ya aşırı ehemmiyet verdiğini tamlayan Çavuşoğlu, “Gerçekten koyu müşterek emek vermek içerisindeyiz. Türkiye’nin meseleleri var, terörle savaş ediyoruz. Türkiye’yi gene şaha kaldırıyoruz, yatırımlar, reformlar yapıyoruz. Devasa planlar gerçekleştiriyoruz.” diye konuştu.

Çavuşoğlu, ilçenin hizmetin en iyisini doğruluk ettiğini, Gazipaşa Havalimanı’nın bundan sonra yetmediğini belirtti.

Gazipaşa Havalimanı’nın terminal binasını ve şeklini genişleteceklerini vurgulayan Çavuşoğlu, şunları kaydetti:

“Gazipaşa’ya reva müşterek havaalanını kazandırdık lakin terminal binası bizlere yakışmıyor. Gelen turistleri burada şen müşterek halde ağırlamamız lazım. Artık Gazipaşa Havaalanı’na 15 dakikada müşterek tayyare iniyor. Önceki zamanlarda günde bir, iki, üç tayyare inerdi. Şimdi hemen İstanbul’dan THY üç el uçuyor. THY, hazırlop ferah tek şehre günde üç el uçmaz. İşte bu bölgenin önemidir, havalimanının önemidir.”

Çavuşoğlu, Gazipaşa’nın tahsile değme devir ehemmiyet verdiğini ve bunun düşüncesince de ilçeye değme devir okullar kazandırdıklarını anlattı. Gazipaşa’ya bilgi lisesini de kazandırdıklarını ve doğacak yıl tahsile başlayacağına dile getiren Çavuşoğlu, Alaaddin Keykubat Üniversitesine ilişkin müşterek medrese açacaklarını söyledi.

BİRLİK VE BERABERLİĞİN ÖNEMİ

Gazipaşa’ya turizmcilerin aşırı ilgisinin bulunduğunu vurgulayan Çavuşoğlu, “Önümüzdeki çağda otellerin sayısı artacak ve Gazipaşa turizmden doğruluk etmiş bulunduğu oranı alacak. Yollarımız güzel, Mersin, Alanya çeşidinden yapılıyor, Ermenek yolu da yapılıyor. Yunt Yaylası’nın inşası da planlanıyor.” ifadesini kullandı.

Çavuşoğlu, barajlar, göletler yaptıklarının altını çizerek, bütünlük ve el birliği bulunduğu devir bereket, fariza bulunduğunu vurguladı. Birlik ve el birliği süresince çalışmalarını sürdüreceklerine yer veren Çavuşoğlu, İslam dünyasında mesail olduğunu, ağır şatlarda yaşayan, konutlarını ayrılma eylemek durumunda artan insanoğlu bulunduğunu anlattı.

“HERKES CUMHURBAŞKANIMIZA GELİYOR”

Güçlü Türkiye’nin bundan sonra mazlumların yanı sıra bulunduğunu ve kimseyi bekâr bırakmadığını dile getiren Çavuşoğlu, şunları kaydetti:

“Türkiye, kimseyi geda bırakmıyor, onların vicdanı, sesi olmaktadır ve iane elini ulaştırıyor. Ramazan ayında da dünyanın neresinde müşterek mazlum var ise oraya yardımlarımızı ulaştırıyoruz. Şimdi de Körfez bölgesinde, Katar ile dört iklim ortada yaşanmış olan başağrısı var. Bu sıkıntını çözülmesi düşüncesince Sayın Cumhurbaşkanımız aralıksız içtenlikle güç sarfediyor. Türkiye, İslam dünyasının, İslam İşbirliği Teşkilatının şahika başkanıdır. Bu başkanlığı Sayın Cumhurbaşkanımız yürütüyor. Her devir gerçeği söylüyor ve haklının yanı sıra oluyor. Bu probleminin çözülmesi düşüncesince de hacısı hocası arıyor. Herkes Cumhurbaşkanımıza geliyor. Biz hakkıyla reis iklim adına bu problemi da inşallah bayramdan ilk çözeriz, bayrama da şetaret tadıyla İslam dünyası girer sanarak düşünüyorum.”

Her şeyden önemlisinin birlik, el birliği ve erinç bulunduğunu bildiren Çavuşoğlu, “O sebeple Rabbim bütünlük beraberliğimizi bozdurmasın, Rabbim fitneye ve fitnecilere izin etmesin, uçurum ve yardımcımız olsun. Uzun uslu müşterek yolda ilerliyoruz.” sanarak konuştu.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yüksek Bel Pantolon Modelleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Scrikss Kalem Kullanımı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Polo Yaka Tişört
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kişiye Özel Hediye
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kısa Abiye Elbise
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kadın Tulum Modelleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Hakiki Deri Mont Fiyatları
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Erkek Saat Modelleri Nelerdir

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al