Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Fedakar baba çocuklarıyla oynayabilmek için bıçak altına yatıp 65 kilo verdi

OBEZİTE RAHATSIZLIĞI SEBEBİYLE 165 KİLOYA ULAŞAN SERKAN ÇALTILI, ÇOCUKLARIYLA OYUN OYNAYABİLMEK İÇİN GEÇİRDİĞİ TÜP MİDE AMELİYATININ ARDINDAN BİR YILDA 65 KİLO VERDİ. EŞİ SERKAN ÇALTILI’NIN KİLO VERDİĞİNE BİREBİR ŞAHİT OLAN EŞİ AYŞE ÇATLI’DA ‘ KISKANDIM’ DEYİP AMELİYAT MASASINA YATTI. 120 KİLO OLAN AYŞE ÇATLI’NIN HEDEFİ 60 KİLOGRAMA DÜŞMEK.

Fedakar baba çocuklarıyla oynayabilmek için bıçak altına yatıp 65 kilo verdi
29 Kasım 2018 - 10:56

Obezite rahatsızlığı sebebiyle 165 kiloya ulaşan adam, çocuklarıyla oyun oynayabilmek için geçirdiği tüp mide ameliyatının ardından bir yılda 65 kilo verdi. Kocasının kilo verdiğine şahit olan kadın da ’kıskandım’ deyip ameliyat masasına yattı.

Afyonkarahisar’da yaşayan evli ve 2 çocuk babası aşçı Serkan Çaltılı (40) son 10 yılda aşırı kilo almaya başladı ve 165 kiloya kadar ulaştı. Sağlık sorunlarının yanında, sosyal yaşamında da problemler yaşamaya başlayan Çaltılı, çocuklarıyla parkta istediği gibi oynayamayınca kilolarından kurtulmaya karar verdi. Serkan Çaltılı, 1 yıl önce 165 kiloyken Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Bölümü’nden Uzman Doktor Burhan Mayir’e tüp mide ameliyatı oldu. 1 yılda 65 kilo veren Çaltılı 120 kiloda olan eşi Ayşe Çaltılı’yı kıskandırmaya başladı. Eşinin de desteğiyle Ayşe Çaltılı da bir hafta önce aynı ameliyatı oldu ve yavaş yavaş kilo vermeye başladı. Baba Çaltılı ise en büyük arzusu olan kızlarıyla parkta dilediği gibi oynayabilmenin mutluluğunu yaşadı. Rutin kontrollerine gelen ve eşinin ameliyatına destek olan Serkan Çaltılı, geçtiğimiz yıl aynı tarihlerde operasyon geçirdiğini ve şu an sağlığının gayet iyi olduğunu söyledi.

“Çocuklarıyla oynayamıyordu”

Ameliyata 165 kilo ile girdiğini ve bir yılda 65 kilo verdiğini dile getiren Çaltılı, “Çok memnunum keşke daha önce olsaydım diye düşünüyorum. Kilolarım nedeniyle bir çok sorunum vardı ama bana ‘yeter artık’ dedirten nokta, çocuklarımla yeterince vakit geçiremememdi. Hele hele çocuklarımla parklarda oyun oynayamamak bana çok sıkıntı veriyordu. Buna son vermem gerektiğine karar verdim. Bu amaçla yola çıktım ve başarılı oldum” dedi.

Hedefinin 90 kiloya düşmek olduğunu söyleyen Çaltılı, “Artık istediğim hareketleri yapabiliyorum, yürüyebiliyorum, merdiven çıkabiliyorum. Çocuklarımla oyun parklarında oynayabiliyorum. Eşim de ben de kiloluyduk. Aynı koltukta oturamıyorduk. Ama şimdi beni gördü, cesaret geldi ve ameliyat oldu” diye konuştu.

“Eşimi kıskandım”

Ev işlerini yapamadığını ve yürümekte güçlük çekmeye başladığını dile getiren Ayşe Çaltılı, “Ameliyatın ardından eşimde çok büyük farklar oldu. Eşimi kıskandım her şeyi değişmeye başlamıştı. ’Ben de neden olmayayım’ dedim Eşimi görerek karar verdim. 120 kiloyla ameliyata girdim hedefim 60’a düşmek. Şu an her şey yolunda gidiyor” dedi.

Operasyonu gerçekleştiren Uzman Doktor Burhan Mayir ise, “Serkan Çaltılı’yı bir sene önce ameliyat ettik. Gayet iyi yıl geçirdi, 60’ın üzerinde kilo verdi. İşini ve günlük işlerini daha rahat yapıyor. Eşi de kiloluydu, ona da ameliyatı yaptık. Her şey yolunda gidiyor. Eşi de Serkan gibi zayıflayacak, ikisi birden daha zayıf olacak” ifadelerini kaydetti.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al