Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

En güçlü Ağrı Kesici, En güçlü Ağrı Kesici İlaç Hangisidir?

En güçlü Ağrı Kesici, En güçlü Ağrı Kesici İlaç Hangisidir?
17 Ocak 2022 - 13:39

En güçlü ağrı kesiciler hangileridir? Ağrı, insanın dünyaya ilk geldiği günden bu yana fizyolojik olarak ölene kadar hissedeceği bir acıdır. Tıp dünyası en ilkel dönemlerden bu yana ağrı ile savaşım etmek için çabalamaktadır. bugüne kadar bulunan bütün ağrı kesiciler, en ufak ağrıdan en büyük ağrıya kadar bütün ağrıların hissedilmesini engelleyebilmektedir. Ağrı reseptörlerini dönem dışı bırakan ağrı kesiciler, uzun süreli yada yüksek dozda kullanılması durumunda kalp krizine neden olmaktadır bundan dolayı bilgili bir şekilde kullanılması icap eder. Peki güçlü bir ağrı kesiciyi nerede bulabilirsiniz? En güçlü ağrı kesiciler hangileridir?

1-) Apranax
2-) Dolorex
3-) Parol
4-) Novalgin
5-) Majezik
6-) Aspirin

Apranax
Piyasada satılan en güçlü ağrıkesicilerden biridir ve hiç hekim müsaadesi olmadan kullanılamaz. Apranax, çok ciddi yan etkilere haiz bir ilaçtır ve düzenli kullanımda mide delinmesi, gastrit, mide kanseri ve ülseri gibi çok ciddi sorunlar yaratabilmektedir. Apranax, harbiden dayanamadığınız ve kıvranma durumunda olduğunuz ağrılarda kullanılmalıdır.

Dolorex
tekrar güçlü ağrıkesicilerden biridir. tane ağrıları, baş ve bel ağrılarında kullanılabilir. Uzun süre yada tertipli kullanımı asla tavsiye edilmez. düzenli bir halde kullanıldığı zaman ciddi problemler yaratabilmektedir.

Parol
Klasik ağrı kesicilerden biridir. Hem ateş düşürücü hem de gribal enfeksiyonların semptomik(emarelere yönelik) tedavisinde kullanılmaktadır. düzenli olarak kullanımı tavsiye edilmese de baş ağrısı, gribin yol açtığı vücut ağrılarında kullanılabilir.

Novalgin
Sık kullanılan ağrı kesicilerden biridir. Çok ciddi tesirleri olmasa da tekrar de sık sık kullanılması öneri edilmez. Önerilen dozaj asla aşılmamalıdır. Ağrı reseptörlerini bloke ederek ağrı yaşamanızı engeller. Çok ciddi ağrılarda etken değildir, baş ağrısı, tane ağrısı gribal enfeksiyon ağrılarında kullanılabilir.

Majezik
Tane sancılarında kullanılan en güçlü ağrı kesiciler arasındadır. Önerilen dozajın aşılması öneri edilmez. Güçlü ağrılarda etken değildir.

Aspirin
Aspirin de en güçlü ağrı kesiciler arasındadır. düzenli olarak kullanımı tavsiye edilebilen bir devatır, ancak bu 50 yaşın üstündekiler için geçerlidir. 50 yaşın üstündeki bireylerin haftada 2-3 gün kullanması kan sulandırıcı etki gösterebilmesi ismina gereklidir. Aspirin uzun süredir ciddi ağrılarla baş edebilmesi için kullanılmıştır ve bir çok ağrıda etkinliği kanıtlanmıştır. Çok ciddi yan tesirleri bulunmasa da 50 yaşın altındakiler için tertipli kullanımı tavsiye edilmiyor.

Ağrı Kesiciler Hangi Durumlarda Kullanılmamalıdır?
Şayet ağrınız çok ciddiyse, bir doktora danışınız. hekim müsaadesi olmadan güçlü ağrı kesici kullanmayın.

1-) Ne olursa olsun tertipli bir şekilde her gün ağrı kesici kullanmaktan kaçının.
2-) Ağrı kesici tedavisini iyileştim diyerekten kullanmayı bırakmayın.
3-) Ağrı orta seviyeye çıktığında hafifçe, yüksek seviyeye çıktığında orta düzen ağrı kesici kullanılır. Çok yüksek ağrılarda ise yüksek düzen ağrı kesici kullanılır.
4-) Ameliyat sonrası ağrı kesici kullanmasını sakın yarıda kesmeyin.
5-) Doktora danışmadan kafanıza bakılırsa istediğiniz ağrı kesiciyi seçip almayın.
7-) Kan sulandırıcı ilaç kullanıyorsanız ne olursa olsun doktora danışınız.
😎 Kronik hastalığınız varsa ağrı kesici almadan ( kullanmadan ) önce mutlaka doktora danışın.

Bazı ağrı kesiciler uyku yapabilir. En güçlü ağrı kesiciler bu mevzuda etkendir, araç ve makine kullanmadan önce prospektüsü okuyunuz.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - toptan gömlek - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr