Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Finlandiya’da kritik gelişme! Hükümet…

Finlandiya’da sağ partilerden oluşan üçlü koalisyon hükümeti düştü.

Finlandiya’da kritik gelişme! Hükümet…
12 Haziran 2017 - 17:06
banner

Koalisyon ortaklarından rasist Safinländarna Partisi’nin (Gerçek Finliler Partisi) başına eski günkü tümen kongresinde ‘nefret söylemi suçu’ndan mahkum reşit Jussi Halla-aho getirilmişti.

YENİ SEÇİLEN LİDER

Hükümet ortağı Gerçek Finliler Partisi’nde meydana mevrut önder değişikliğinden sonraları koalisyonun dü ortağı Merkez Parti ile Birlik Partisi liderleri Gerçek Finliler Partisi’nin dünkü seçilen önderi Jussi Halla-aho ile hükümetin geleceğini ahbaplık etmek gibi bu sabahleyin müşterek araya geldiler.

Saat 10.00 dan itibaren üç zaman devam eden toplantının peşi sıra rasist tümen önderi Jussi Halla-aho müşterek izah yapmadan toplantıdan ayrıldı.Bir müddet görüşmelerini sürdüren Mekez Parti Lideri ve Başbakan Juha Sipilä ve Birlik Partisi Başkanı Petteri Orpo toplantıdan sonraları icra ettikleri açıklamada Gerçek Finliler Partisi ile dünkü seçilen başkanları liderliğinde hükümete bitmeme etmelerinin olabilir olmadığını açıkladılar.

Siyasi gözlemciler bu izah ile Finlandiya’da resmi olmasa da çalışarak düştüğünü, ortaya çıkan dünkü durumla beraberce Merkez Parti önderi Başbakan Juha Sipilä’nin muhalefetle dünkü müşterek ortak yönetim hükümeti ihdas etmek düşüncesince görüşebileceğini, neticeye ulaşılmazsa er seçimin gündeme gelebileceği değerlendirmesinde bulunuyor.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -online psikologCaner Erdenizbursa avukatantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

Caner Erdenizbursa avukatonline psikologMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comLeke kremitakipçi hilesi kazanTakipcintr.co