Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Fırat Kalkanı bölgesine Antalyalı öğrencilerden okul hediyesi

ANTALYA VALİLİĞİ’NİN HİMAYELERİNDE, ANTALYA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNCE FIRAT KALKANI BÖLGESİNDE “ANTALYA DOSTLUK OKULU” ADINDA OKUL YAPMAK AMACIYLA GERÇEKLEŞTİRİLEN “KARDEŞİM İÇİN EN AZ 1 LİRA” KAMPANYASI KAPSAMINDA 2 DERSLİKLİ 3 ADET KONTEYNER OKUL YAPILDI.

Fırat Kalkanı bölgesine Antalyalı öğrencilerden okul hediyesi
12 Nisan 2018 - 17:50

Antalya Valiliğinin himayelerinde, Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğünce Fırat Kalkanı Bölgesinde, “Kardeşim İçin En az 1 Lira” kampanyası kapsamında 2 derslikli 3 adet konteyner okul yapıldı.

Antalya’da okuyan öğrenciler, “Kardeşim İçin En az 1 Lira” kampanyası kapsamında, ülkelerindeki savaştan dolayı eğitime devam edemeyen öğrenciler için harçlıklarını ve kumbaralarında biriktirdikleri paraları bağışladı. Öğrenciler ve velilerin yoğun ilgi gösterdiği kampanya sayesinde, Fırat Kalkanı Bölgesinde yer alan Delha, Cekke ve İhtimlet köylerine “Antalya Dostluk Okulu” adını taşıyan 2 derslikli 3 adet konteyner okul kısa sürede yapıldı. Okulla, ülkelerindeki savaşın vermiş olduğu zararlar sebebiyle öğrenimlerine ara veren çocukların yeniden okullarına dönmesi sağlandı.

Yine Antalya Valiliğinin koordinasyonunda 2017-2018 eğitim öğretim yılı içerisinde 9 tır kırtasiye, giyim ve donatım malzemeleri yardımı yapıldı. Yardımlarda Antalya’daki çok sayıda öğrencinin savaşın vermiş olduğu acıları bir nebze hafifletmek için oyuncaklarını, bisikletlerini gönderdikleri görüldü.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al