Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Futbol Topu Çeşitleri

Futbol Topu Çeşitleri
11 Ekim 2021 - 13:59
banner

Futbol, geçmişten günümüze birçok alanda yeniliğini sürdürmektedir. Futbolun insanlar açısından yeri bambaşkadır. Koloniyi oynanması için futbol topunun çok iyi seçmesi gerekmektedir. Genellikle toplar altıgen şekilde panellerden oluşmaktadır. Bu panellerin tutturulması için üç farklı şekilde olması gerekmektedir. Bunlar el dikişli makine dikişli ya da yapıştırma yöntemiyle yapılır.  Makine dikişli futbol topu panelleri makine yardımıyla topların birbiriyle  yapıştırılmasıyla oluşturulur.

Dikişler son derece düzgün  Olup, ince bir ip yardımı ile de   dikilebilir. El dikişli futbol top  dikişleri daha az ve nizamidir. Ayrıca dikişte daha kalın bir ip kullanmaktadır. Bundan dolayı daha  dayanıklı oldukları tespit edilir. Yapıştırma futbol topu panellerin birbirine yapıştırması sonucu oluşur.

Futbol Topunun Özellikleri Ve Ölçüleri


Top, her şeyin başında yuvarlak bir şekil almalıdır. Deriden ya da ona uyum sağlayacak başka bir maddeden yapılmalıdır. Futbol topu çevresi 70 cm’ den çok, 68 cm’ den az olmamalıdır. Maçın başında ağırlığı 450 gr’ dan fazla 410 gr’ dan az olmamalıdır. Deniz seviyesinde basıncı 0.6- 1.1 atmosfere eşit olup https://www.lescon.com.tr/futbol-topu/ bu linkten ulaşabilirsiniz. 

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuikinci el telefon” target=antalya duvar kağıdıduvar kağıdı

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline Psikologikinci el telefon” target=Megatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co