Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Gazi kızından şehit ailesine anlamlı hediye

GAZİ KIZI OLAN MANAVGAT ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİSİ FEYZA NUR OĞUZ (SAĞDA), ŞEHİT SÖZLEŞMELİ ER CUMALİ GÜR’ÜN KARAKALEM RESMİNİ ÇİZEREK BABASI NAZIM GÜR’E HEDİYE ETTİ.

Gazi kızından şehit ailesine anlamlı hediye
25 Mart 2018 - 10:02
banner

Antalya’nın Manavgat ilçesi Anadolu Lisesi Müdürü Atila Çetin, bir grup öğretmen ve öğrenci geçtiğimiz günlerde Hakkari’de şehit düşen Kızılot Mahallesinden Cumali Gür’ün ailesini ziyaret etti. Ziyaret sırasında şehidin annesine Türk Bayrağı hediye edilirken, kendisi de gazi kızı olan Manavgat Anadolu Lisesi öğrencisi Feyza Nur Oğuz, çizdiği şehit Cumali Gür’ün karakalem resmini şehidin babası Nazım Gür’e hediye etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren şehit babası Nazım Gür, resmi çizen Feyza Nur Oğuz’u öperek teşekkür etti. Okunan Kur’an-ı Kerim ve duanın ardından Manavgat Anadolu Lisesi heyeti şehit Cumali Gür’ün Kızılot Mezarlığındaki mezarına giderek dua etti.

18 Mart’ın Şehitler Günü içerisinde bulunduğu haftanın da şehitler haftası olduğuna dikkat çeken okul müdürü Atila Çetin, “Kızılot Mahallesinde Cumali Gür kardeşimiz Kuzey Irak’ta şehit olmuştu okulda ki öğretmen arkadaşlarla, yöneticilerle, okul aile birliğimizle plan yaparak buraya bir ziyaret düşündük. Bu ziyaretin dışında da 11. Sınıflarda bir kızımız var özellikle resim, görsel sanatlar alanında yetenekli bir öğrencimiz birde bu öğrencimiz gazi kızı, aklıma siyah beyaz bir portresini çalışıp aileye hediye edebilir miyiz diye düşündüm. Kızımızda memnuniyetle yapabileceğini söyledi ve birkaç gün içerisinde karakalem çalışmasını yaptı. Bu tablonun yanında en güzel hediyenin şehitlerimizin kanından rengini alan Ay-Yıldızlı bayrağımız olacağını düşündük. Ziyaretimiz aynı zamanda Regaip kandiline de denk geldi. Öğrencilerimize böylesine önemli duyguları tattırmış olmanın huzurunu yaşıyoruz” dedi.

Gazi kızı olmakla her zaman gurur duyduğunu belirten Feyza Nur Oğuz, “Babam Ahmet Oğuz, 2006 yılında Uzman Çavuş olarak görev yaparken Şırnak’ta mayına basarak yaralandı ve Gazi oldu. Bir Gazi kızı olarak şehidimizin ailesine böyle anlamlı bir hediye vermenin mutluluğunu yaşıyorum. Şehidimize Allah’tan Rahmet ailesine sabır diliyorum” dedi.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Volanlı Elbise Modası
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Topraksız Tarım
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kot Ceket
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kemik Fermuar
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kadın Şişme Yelek
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Boyama Kalemleri

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon -Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -