Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Genç çiftçilere arıcılık desteği

TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI TARAFINDAN ‘KIRSAL KALKINMA DESTEKLERİ GENÇ ÇİFTÇİ PROJESİ’ KAPSAMINDA, 2018 YILINDA İL GENELİNDE 242 GENÇ ÇİFTÇİYE 7 MİLYON 260 BİN TL DESTEK VERİLECEĞİNİ İFADE EDEN ANTALYA İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRÜ MUSTAFA ÖZEN, GENÇ ÇİFTÇİ DESTEKLEMELERİ KAPSAMINDA 41 GENÇ ÇİFTÇİNİN ARI YETİŞTİRİCİLİĞİ VE ARI ÜRÜNLERİ KAPSAMINDA OLDUĞUNU BELİRTTİ.

Genç çiftçilere arıcılık desteği
25 Eylül 2018 - 13:42
banner

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ‘Kırsal Kalkınma Destekleri Genç Çiftçi Projesi’ kapsamında, 2018 yılında İl genelinde 242 genç çiftçiye 7 Milyon 260 bin TL destek verileceğini ifade eden Antalya İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Özen, genç çiftçi desteklemeleri kapsamında 41 genç çiftçinin Arı Yetiştiriciliği ve Arı Ürünleri kapsamında olduğunu belirtti.

İl genelinde 41 genç çiftçiye Arı Yetiştiriciliği ve Arı Ürünleri kapsamında 1 Milyon 230 bin TL destek verdiklerini kaydeden Özen, “İl müdürlüğümüzde Antalya İli Arı Yetiştiricileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Yücel Turan ile birlikte genç çiftçilerimiz 22 yaşındaki Tuğçe Paksoy ve 19 yaşındaki Tunahan Akkelle’ ye Arılı kovanlarının teslimini gerçekleştirdik. Genç çiftçilerimizin yüzlerinde ki ışığı görmek bizim işimizin en gurur verici anı olduğunu itiraf etmek istiyorum” dedi.

“Diğer malzemelerini teslim ettik”

İl Müdürü Özen, Akseki, Alanya, Demre, Elmalı, Finike, Gazipaşa, Kaş, Kepez, Konyaaltı, Korkuteli, Kumluca, Manavgat ve Serik olmak üzere İl genelinde 2018 yılı içinde 13 İlçede toplam 41 Genç Çiftçiye Arı Yetiştiriciliği ve Arı Ürünleri kapsamında 1 Milyon 230 Bin TL desteğin verileceğini söyledi. Özen “İl müdürlüğümüzde iki genç kardeşimizin arılı kovan, bal süzme makinesi, eritme dinlendirme kazanı ve diğer malzemelerini teslim ettik” diye konuştu.

ko cuce

www.havadis07.com © 2017 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittir,lütfen kopyalamayınız. antalya haberSponsorlar: -lohusam lohusa giyim -islami sözlükantalya rent a carinstagram aylık oto beğeni en yakın lastikçiantalya rent a car

Lohusam lohusa giyim