Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Güneş Enerji Santrali’ne yoğun ilgi

ALANYA BELEDİYESİ GÜNEŞ ENERJİ SANTRALİNİ 3 OKULDAN 90 ÖĞRENCİ ZİYARET ETTİ.

Güneş Enerji Santrali’ne yoğun ilgi
27 Nisan 2018 - 16:52
banner

Alanya Belediyesi Güneş Enerji Santralini 3 okuldan 90 öğrenci ziyaret etti.

2017 Yılından bu yana Türkiye Çevre Eğitim Vakfı Eko Okul Çevre Programı kapsamında çevre faaliyetleri yürüten Abdurrahman Alaettinoğlu Ortaokulu’ndan 25, Hidayet Görgün Ortaokulu’ndan 25 ve Sema Eray Erdem Ortaokulu’ndan 40 öğrenci olmak üzere toplam 90 öğrenci, Alanya Belediyesi Güneş Enerji Santrali’ne teknik ziyaret gerçekleştirdi. Teknik geziye öğrencilerin yanı sıra Başkan Danışmanı Esap Yaşar Yılmaz, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Sevda Erdoğmuş, Eko Okul koordinatör öğretmenleri ve idarecileri katılım sağladı.

Öğrencilere yenilenebilir enerji anlatıldı

Alanya Belediyesi Güneş Enerjisi Santralleri GES – 1, GES – 2 ve GES – 3 alanlarını ziyaret eden Eko Team öğrencilerine Elektrik ve Elektronik Mühendisi Ekrem Çetin tarafından yenilenebilir enerjinin ne olduğu, güneş enerjisinden nasıl elektrik üretildiği, elde edilen enerjinin ne şekilde şebekeye aktarıldığı konularında detaylı teknik eğitim verildi. Güneş Enerjisi Santrali’nin gezilmesinin ardından öğrencilerle yenilenebilir enerji kaynaklarının neler olduğu ve çevrenin korunmasına dair yürütülen çalışmalar kapsamında yenilenebilir enerjinin önemini vurgulayan bir söyleşi gerçekleştirildi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuikinci el telefon” target=antalya duvar kağıdıduvar kağıdı

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline Psikologikinci el telefon” target=Megatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co