Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Güneş mahallesinde 690 konutluk kentsel dönüşüm

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GÜNEŞ MAHALLESİ’NDE YENİ BİR ANTALYA KURUYOR. BÜYÜKŞEHİR’İN ‘KEPEZ TOPTANCI HALİ SOSYAL KONUT PROJESİ’ İLE GÜNEŞ MAHALLESİ’NİN ÇEHRESİ DEĞİŞECEK. 97 BİN 739 METREKARE ALAN ÜZERİNE İNŞA EDİLECEK YENİ KONUT PROJESİYLE GÜNEŞ MAHALLESİ NEFES ALAN YAPILARI, PEYZAJI VE YEŞİL TERASLARI İLE BAMBAŞKA BİR GÖRÜNÜME KAVUŞACAK.PROJE KAPSAMINDA 207 HAK SAHİBİ BULUNUYOR.

Güneş mahallesinde 690 konutluk kentsel dönüşüm
26 Şubat 2018 - 13:22

Antalya Büyükşehir Belediyesi Güneş Mahallesi’nde yeni bir Antalya kuruyor. Büyükşehir’in ‘Kepez Toptancı Hali Sosyal Konut Projesi’ ile Güneş Mahallesi’nin çehresi değişecek. 97 bin 739 metrekare alan üzerine inşa edilecek yeni konut projesiyle Güneş Mahallesi nefes alan yapıları, peyzajı ve yeşil terasları ile bambaşka bir görünüme kavuşacak.Proje kapsamında 207 hak sahibi bulunuyor.

Büyükşehir Belediyesi Kepez Santral Kentsel Dönüşüm Projesi’nin ardından, ‘Kepez Toptancı Hali Sosyal Konut Projesi’ni hayata geçirmek için kolları sıvadı. Kepez İlçesi Toptancı Hali kuzeyinde yer alan Güneş Mahallesi’nde gerçekleştirilecek çalışma kapsamında yine muhteşem bir proje hayata geçirilecek. 97 bin 739 metre kare alan üzerine planlanan sosyal konut projesi içerisinde 4 konut, 1 ticari olmak üzeri 5 parsel yer alıyor. Proje alanı sınırları içerisinde 207 hak sahibi bulunurken protokollerin yüzde 96’sı da tamamlandı.

Tahliye taahhüt işlemleri başladı

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekteri Birol Ekici, hak sahiplerinin tahliye taahhütname işlemlerine başlandığını ve hak sahiplerinden evlerinin elektrik – su aboneliklerinin

kapatılması ve evlerinin boşaltılması işlemlerinin gerçekleşmesini istediklerini belirtti. Ekici, hak sahibi konut parsellerinin proje çalışmalarının tamamlandığını belirtirken, her parselin 4 bloktan oluştuğunu, toplamda 12 blokun yer alacağı bilgisini verdi. Projenin tasarlanırken peyzajla bütünleşen, yeşil terasları ile nefes alan yapı bloklarına ve ticari merkeze yer verildiğini açıklayan Birol Ekici, hak sahibi blokları için, modern, klasik sosyal konut tipinden ayrılan iki farklı blok tipinin önerildiğini söyledi.

690 daire inşa adilecek

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekteri Birol Ekici, 1+1, 2+1 ve 3+1 planları ile her gruba uygun daire tipleri planlandığını belirterek, “ Toplam 690 daire bulunuyor. Proje kapsamında, ticari merkez lineer çizgisi ile alt katlarda mağazaları, üst katlarda ofis tasarımı ile kamusal alandan özel alana geçiş hiyerarşik düzende yapıldı. Toplam 13 dükkân, 16 ofisi bulunuyor. 29427 – 29428 – 29431 Ada 1 Parseller Hak Sahibi konutlarına ait” diye konuştu.

Kepez Toptancı Hali Sosyal Konut Projesi Antalya’ya önemli bir ivme kazandırırken proje içerisinde yer alan 29429 ada 1 Parsel 7 bin 952 metrekare alan Büyükşehir Belediyesi tarafından 8 Mart Perşembe günü 15.10’da Encümen huzurunda ihaleyle satışa sunuluyor.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al