Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Hacı Bektaş-ı Veli Kültür Merkezi açıldı

ANTALYA MURATPAŞA BELEDİYESİ TARAFINDAN YAPIMI TAMAMLANAN HACI BEKTAŞ-I VELİ KÜLTÜR MERKEZİ HİZMETE AÇILDI.

Hacı Bektaş-ı Veli Kültür Merkezi açıldı
06 Ocak 2018 - 17:12

Antalya Muratpaşa Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Hacı Bektaş-ı Veli Kültür Merkezi hizmete açıldı.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın ilk harcını aralarında Zeytinköy Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin de bulunduğu sivil toplum örgütleriyle birlikte attığı Hacı Bektaş-ı Veli Kültür Merkezinin, Yeşildere Mahallesi 1180 Sokakta açılışı gerçekleştirildi.

Açılışa, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ve eşi Ümran Uysal, CHP Antalya İl Başkanı Mustafa Erdem, CHP Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, “Muratpaşamızda bütün toplumumuzu bir araya getiren bir belediyecilik anlayışını ortaya koyuyoruz. İnsanların verdikleri vergilerin her kuruşunu insanlara geri harcıyoruz. Herkesin 3 TL ye aldığını 2 buçuk TL ye alarak insanlarımızın verdiğini insanlarımıza geri döndürmeye çalışıyoruz. Muratpaşamızda ötekisiz bir belediyecilik yapıyoruz. Bütün insanlarımızı baş tacı ettiğimiz bir belediyecilik yapıyoruz” dedi.

“İnsanlarımızı bir sayıyoruz eşit sayıyoruz”

Ramazanda 55 bin vatandaşla iftar yaptıklarını hatırlatan Uysal, “Muharrem ayında 10 bin insanımızla muharremde lokma paylaşıyoruz. Paskalya bayramında da yabancı ülkelerden gelen vatandaşlara elimizde bir çiçek ile ziyarete gidiyoruz. İnsanlarımızı bir sayıyoruz eşit sayıyoruz” diye konuştu.

“Zeytinköy suç örgütleriyle mücadele edilen suçun giremeyeceği bir merkez olma yolunda”

Zeytintöy bölgesinde Belediyeye ait mülkiyet arazilerinin bir kısmını yasalara uygun ve açık ihale yöntemiyle satışa sunduklarını kaydeden Ümit Uysal, “Büyük oranda içinde oturanların sahip olabildiği bir tablo ortaya çıktı. İnsanlarımızın birçoğu mülk sahibi oldu. Arkasından mülk sahibi olan insanın hayata bakış açısı değişti biliyorsunuz. Arkasından yollarımızı, caddelerimizi açtık. Gördüğünüz gibi çok iyi bir şehirleşme başladı. Arkasından sosyal hizmet projelerimizi hayata soktuk. Kız çocuklarımızın okula gidebilmesi için bir proje ortaya koyduk. Sivil toplum kuruluşlarımızla beraber evlere gelir getiren bir proje ortaya koyduk. Kamu kuruluşlarıyla beraber bir çamaşırhane, etüt merkezi, bir spor yapma alanı, hepsini birden hizmete soktuk. Son olarak insanlarımızın kültürlerini yaşayabileceği bu binayı bu kültür merkezini, cem salonu içeriği de olan, konferans salonu olan, lokma evi, cenaze merkezi ve diğer bütün ihtiyaçları giderecek olan bu binamızı hizmete açtık. Bu bir dizi çalışmadan sonra, Muratpaşamızın çok güzide bir mahallesine dönüştü bu bölgemiz. Suç örgütleriyle mücadele edilen suçun giremeyeceği bir merkez olma yoluna doğru girmekte Zeytinköyümüz. Buradaki insanlarımızın ferasetiyle de hızla ilerlemekte. Buradaki kültür merkezini de, çalışanların, derneklerin katkılarıyla, işbirliği ile hep birlikte organize edeceğiz çalışmaları. Söylediğim gibi bir olalım diri olalım diyen Bektaşi’nin yolundayız. Gel kim olursan ol gel diyen Mevlana’nın yolundayız. Sevelim sevilelim dünya kimseye kalmaz diyen Yunus Emre’nin yolundayız. Yurtta barış dünyada barış diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundayız.’’

Konuşmanın ardından Hacı Bektaş-ı Veli Kültür Merkezinin açılışı gerçekleştirildi. Program Türk Halk Müziği sanatçısı Sebahat Akkiraz’ın konseriyle devam etti.

Merkezin özellikleri

2 bin 200 metrekarelik alanda inşa edilen merkezde 150 kişilik konferans salonu, 280 metrekare genişliğinde Cem salonu bulunuyor. Hacı Bektaş-ı Veli Kültür Merkezi’nde ayrıca eğitim salonları, yarı açık toplanma alanı, aşevi, gasilhane ve morg yer alıyor. Kültür Merkezi, 2 milyon 470 bin TL’ye mal oldu.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - toptan gömlek - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr