Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Zeytinköy’e emanet

MURATPAŞA BELEDİYESİ’NİN SABAHAT AKKİRAZ KONSERİYLE AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRECEĞİ HACI BEKTAŞ VELİ KÜLTÜR MERKEZİ’Nİ BÖLGEDEKİ SİVİL TOPLUM KURULUŞLARIYLA BİRLİKTE KULLANACAK.

Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Zeytinköy’e emanet
01 Ocak 2018 - 11:42
banner

Muratpaşa Belediyesi’nin Sabahat Akkiraz konseriyle açılışını gerçekleştireceği Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi’ni bölgedeki sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte kullanacak.

Konuksever Mahallesi’nde bulunan Cemevi’nin tapusunu Hacı Bektaş Veli Vakfı’na devren Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, yapımı tamamlanan Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi’nin de sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte kullanılacağını açıkladı. Başkan Uysal, Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi’nin bulunduğu Yeşildere Mahallesi’nde (Zeytinköy) odağında insanının yer aldığı bir dönüşümü hayata geçirdiklerini söyledi. Başkan Uysal, “İşte bu merkez, bu çalışmanın atardamarını oluşturacak. Burada insanlarımız birbirine kenetlenecek, manevi ve fiziksel bir dayanışma içerisinde olacak. Burası şehrimiz için çok değerli bir tutkal olacak” diye konuştu.

Protokol imzalandı

Muratpaşa Belediyesi, yapımı tamamlanan Hacı Bektaş Kültür Merkezi’ni Zeytinköy Anadolu Aleviliği Kültürünü Yaşatma ve Geliştirme Derneği’yle birlikte kullanacak. Konuya ilişkin protokol taraflar arasında imzalandı ve Muratpaşa Kaymakamlığınca da onaylandı. Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi’ne ilişkin bu ortak hizmet ve işbirliği protokolü 10 yıl süreyle geçerli olacak.

Muratpaşa Belediyesi’nin Yeşildere Mahallesi’nde 1180 Sokak’ta yapımını tamamladığı kültür merkezi, 2 bin 200 metrekarelik alana inşa edildi. Bodrumla birlikte 3 kat olan merkezde 250 kişilik cem salonu, 150 kişilik konferans salonun yanı sıra eğitim salonları, yarı açık toplanma alanı, aşevi, gasilhane ve morg yer alıyor.

Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi, 6 Ocak Cumartesi saat 14.00’te Sabahat Akkiraz konseriyle açılacak.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline PsikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co