Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Hastane Yatakları Özellikleri Ve Kullanımları

Hastane Yatakları Özellikleri Ve Kullanımları
13 Ekim 2018 - 9:53

Hastane Yatakları Özellikleri Ve Kullanımları

Özel donanım ile üretilen hasta yatağı modelleri üzerlerin de birer elektrikli motor taşır ve bu motor karyola modelini özel kılmaktadır. Bu elektronik motor seçenekleri yatakların şaselerin de bir ana parça olup ana özelliği olan hareket kabiliyetini sağlamaktadır. Hasta yatakları modelleri bilinmiş olduğu gibi hastaların rahatlıkları için donanımlı olarak üretilmiştir. Bu motorlar ise yatakların hareket etmesini sağlamaktadır. Bu hareket etmesi ile zaten hastaneler de ve de diğer sağlık kuruluşlarından onay almaktadır. İki motorlu yataklar ile başlayan hareket sistemi üç motorlu yataklar, dört motorlu yataklar ve de beş motorlu yataklar olarak sınıflandırılmaktadır. Hastaneler de normal servisler de kullanılan standart yatak modelleri iki motorlu yataklardandır. Bu yataklar üzerin de yatan hastayı iki pozisyona sokabilmektedir. Bu pozisyonlar ise baş kısmı ile ayak kısmını hareket ettirebilen ve hastanın bütün günlük rutin ihtiyaçları için yeterli olacaktır.

Üç motorlu yataklar ise durumu biraz daha ağır olanlar ve de yatak üzerin de tedavi görmesi kesin ve yataktan kalkamayan kişiler için kullanılmaktadır. Örneğin bu yatak seçeneği de baş ve ayak hareketi yaparken üçüncü motoru ile asansör özelliğini aktif edebilmektedir. Bu özellik ise tedavi edecek doktor ya da hemşire için gerekli olmaktadır. Tedavi edecek kimse yatağı yerden yukarı kaldırarak daha kolay bakım ya da tedavi yapabilecektir.

Yoğun Bakım Yatakları

Hastaneler de normal bakım servislerin de iki ve de üç motorlu yataklar kullanılır. Bir de bilindiği gibi yoğun bakım üniteleri bulunmaktadır. Bu servisler de ise durumu ağır hastalar bulunur. Burada kullanılan hasta yatağı modelleri ise diğer servisler de kullanılanlardan daha farklıdır. Genellik ile kullanılan model dört motorlu bir yataktır. Bu yatak diğer yataklar gibi baş, ayak, asansör ve de trendelenburg özelliği yapmaktadır. Bu özellik ise ani kan basıncı düşmelerin de doktorlar tarafından kullanılan özel bir pozisyondur.

Kan basıncı düşüşlerin de ayakların tamamen yukarı kaldırılması ve beyine kanın geri gitmesi amacı ile üretilmektedir. Yoğun bakım servislerin de kullanılan bir diğer yatak modeli ise beş motorlu hasta karyolası çeşididir. Bu model ise ters trendelenburg özelliği yaparak doktorların acil müdahale etmesini kolaylaştırmaktadır. Hastaneler bu özellikleri bildikleri için her servise bu özellikler de yatak siparişi vermektelerdir.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al