Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Havuz Denge Tankı Temizliği Nasıl Yapılır?

Havuz Denge Tankı Temizliği Nasıl Yapılır?
11 Kasım 2018 - 14:47

Havuz Denge Tankı Temizliği Nasıl Yapılır?

Havuz temizliği yaptıranlar çoğu zaman “denge tankı” ismi verilen alanı temizlemeyi göz ardı edebiliyorlar.  Sadece havuzu temizleterek sağlıklı bir ortama kavuştuklarını düşünenler ne yazık ki yanlış bir düşünce içerisindedirler. Denge tankı adıyla bilinen bu kısım, havuz suyunun dolduğu ve sirküle edildiği kapalı alanlardır. Bu alanların genellikle temizlenmesi göz ardı edilmektedir. Unutulmamalıdır ki havuz ne kadar temiz olursa olsun bu tanktan gelen suyun kirli olmasından dolayı tam anlamıyla havuzun genel temizliğinin sağlanması söz konusu değildir.

Peki Denge Tankı temizliği nasıl yapılmalıdır.

1 – İlk etapta temizlik için randevu oluşturulmalıdır.

2 – Randevu yapıldıktan sonra firma, o güne kadar denge tankı içerisinde ki suyu tahliye edecektir.

3 – Su tahliye edildikten sonra gerekli olan güvenlik önlemleri alınır.

4 – Yetkili firma tarafından görevlendirilen uzman ekip, tek kullanımlık hijyenik kıyafetlerini giyerek temizliğe ilk adımlarını atarlar.

5 – 0,1 mm çekiş kapasitesine sahip pompalar ile tankın dibinde su kalmayıncaya kadar tahliye işlemine devam edilir.

6 – Takın zemininde meydana gelen balçık, çamur ve benzeri katı maddeler tank dışarısına atılır.

7 – Tankın tüm bölgesi sert uçlu tel fırça yardımıyla fırçalanarak ve kir sökücü özel maddelerin kullanımıyla temizlenir. Denge tankının zemin ve yanal duvarları kullanım amacına bağlı olarak, yağlı ve yapışkan bir özelliğe sahiptir. Bundan dolayı çözülmesi zordur.

8 – Minimum 150 Bar basınç uygulayabilen kompresörlerle tank içi tüm zemin ve yanal duvarlar iyice yıkanır. Basınçlı su mevcut alana 1 metre uzaklıktan tutulur ve kirli su tank dışarısına çıkartılır.

9 – Bu işlemlerin ardından denge tankı son defa durulanarak kullanıma hazır hale getirilir.

Artık havuz ve denge tankı kullanılabilir hale geldi diyebiliriz. Bununla birlikte eğer evinizde kullanıyorsanız su deposu temizliği ve su sebil temizliği konusunda yetkililerden gerekli bilgileri edinebilirsiniz. Gerekli durumlarda bunlarında temizletilmeye ve sağlıklı bir ortamın oluşturulmasına özen göstermeniz sağlıklı bir yaşam sürdürmenizin anahtarı olacaktır.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat