Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Hayvan Kulak Küpesi Seçiminde Kaliteli Marka: Küpsan

Hayvan Kulak Küpesi Seçiminde Kaliteli Marka: Küpsan
11 Ağustos 2022 - 14:16

Hayvan Kulak Küpesi Seçiminde Kaliteli Marka: Küpsan

Büyükbaş hayvanlarda 2002,küçükbaş hayvanlarda ise 2010 tarihi itibari ile başlayan küpeleme işleminin amacı, hayvanların kayıt altına alınarak tanımlanması, tescil edilmesi, hayvan hastalıklarının ve hareketlerinin takibinin yapılması, hayvancılık desteklemeleri yönünden büyük önem taşımaktadır. 

Küpsan Hayvan Küpesi çeşitleri ile bu amaca hizmet etmektedir. Hayvancılık sektöründe hayvan küpeleri ve hayvan kimlikleme sistemleri alanında satış yapmaktadır. Hayvancılık yapan kişilerin büyükbaş veya küçükbaş hayvanların sayısının, yaşının, işletmeye giriş çıkış tarihlerinin kaydında Kulak Küpeleri önemlidir. Küpsan web adresinden kaliteli ve uygun fiyata her çeşit hayvan küpesi satın alabilirsiniz.

Küpesiz Hayvan Alınır mı?

Hayvan satın alırken mutlaka küpesine dikkat edilmesi gerekir. Nakil belgesi ve kulağındaki küpeler ile hareket edilmesi gerekir. Nakil belgesiz ve küpesi olmayan hayvan yasadışı hareket etmiş olur. İl dışı hareketlerde ise büyükbaş hayvanlarda sağlık raporu, pasaport belgesi ve küpelerin hayvanda olması gerekir. Küpsan firmasından Hayvan Küpesi satın alarak kendinizi riske atmayın. 

Ürün yelpazesinde büyükbaş kulak küpeleri, küçükbaş kulak küpeleri, elektronik küpeler, küpe aplikatörleri, kulak küpesi kalemleri bulunmaktadır. İnek Küpesi ve diğer hayvan küpelerinin satışını web sitesinde görebilirsiniz. Hayvanlarınız için Kulak Küpeleri taktırmazsanız yasadışı iş yapmış olursunuz ve bu durum size olumsuz olarak geri dönecektir. Sizde Küpsan firmasını ziyaret ederek hayvanlarınıza uygun kulak küpelerinin siparişini oluşturarak satın alabilirsiniz. Metal uçlu küpe, metal uçlu fişek küpe, plastik uçlu tırnak küpe, plastik uçlu fişek küpe, metal uçlu küpe çeşitlerini görebilirsiniz.

Hayvan Küpesi Nasıl Alınır?

Hayvan yetiştiricilerinin sattığı hayvanı, satın aldığı hayvanı, yeni doğanı, öleni, kesilen hayvanı çok zaman geçmeden İl/İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne belirlenen yasa süresi içerisinde bildirmesi ve kayıtlarını yaptırması gerekmektedir. Kurulan bu sistemin sorunsuz ve düzgün işlemesi için bu şarttır ve yasal bir zorunluluktur. Küpsan web sitesini inceleyerek hayvanlarınıza buradan kulak küpesi siparişi oluşturabilirsiniz. Buradan satın alacağınız ürünlerin özelliklerini inceleyebilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz. İki şekilde basım yapılmaktadır. Birincisi klasik renkte olan ve numaralı küpeler, ikincisi ise elektronik olan küpelerdir. Üretilen bu küpelerin amacı hayvan sayısı ve bildirimi hususunda doğru ve hızlı tespit yapmayı tescilletmektir.

Hayvan Küpeleme

İnek Küpesi ya da diğer cins hayvanlarda kullanılan kulak küpeleri, hayvan sahibinin toplam hayvan miktarını belirtmektedir. Hayvanlar doğduğu andan itibaren yasal süre içerisinde bağlı bulunduğu il yada ilçe tarım müdürlüğüne bildirmek durumundadır. Hayvanın çıkışı yapılacak ise yine bu durumu küpe numarası ile bildirmek zorundadır. Küpe olmayan hayvanların pazara giriş ve çıkışları mümkün olmamaktadır. Ayrıca küpesi olmayan hayvanlara veteriner rapor düzenlememektedir.

 Küpsan kulak küpeleri, sağlam materyallerden ve güvenli bir kimlikleme işlemi için en kaliteli kimyasallardan hazırlanır, lazer ve bilgisayar sistemleri ile üzerlerine barkod, harf ve rakamlar basılır. Küpelerin kalitesi kanıtlanmış olup, birçok ülkeye de ihracat yapmaktadır.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - toptan gömlek - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr