Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Hediyelerini alan askerler o anları kaydedip görüntülü mesajla teşekkür etti

GELEN PAKETİ AÇAN KOMUTAN İÇİNDEN ÇIKAN MALZEMELERİ ASKERLERE DAĞITIRKEN, ASKERLER DE ÜZERLERİNDE İSİMLERİ YAZILI ÖĞRENCİ VE VELİLERE İSİMLERİNİ SÖYLEYEREK TEŞEKKÜR ETTİLER.

Hediyelerini alan askerler o anları kaydedip görüntülü mesajla teşekkür etti
16 Şubat 2018 - 15:30
banner

Antalya’nın Alanya ilçesinde ortaokul öğrencileri, Afrin’de görev yapan askerlere destek vermek için duygularının yansıttığı mektuplar yazarken, velileri de asker çorabı ve boyunluk hazırladı. Hazırlanan paketlerin bir kısmını teslim alan askerler, görüntülü mesaj göndererek teşekkürlerini iletti.

Afrin’de Türk Silahlı Kuvvetlerinin terörle mücadelesine Alanyalı öğrenci ve velilerden anlamlı bir destek geldi. Atatürk Ortaokulu 6/A sınıfı öğrencileri, “Mehmetçik ile duygularımı paylaşıyorum” projesi kapsamında Afrin’deki görevli askerlere mektuplar yazdı. Öğrenci velileri ise asker çorabı ve boyunluk olan paketlerin içerisine mektupları da koyarak Mehmetçiğe ulaştırmak üzere hazırladı. Ayrıca okul öğrencileri, “Bir günlük harçlığım Mehmetçiğe” kampanyası başlatarak topladıkları yaklaşık 3 bin TL’yi Mehmetçik Vakfı hesabına yatırdı.

“Devletimiz askerlerimizin her eksiğini gideriyor”

Proje öncülük eden veli Aynur Kaya Çağlar, zor geçen kış gününde vatani görevlerini yerine getiren askerlere destek için Alanya’da bir sosyal sorumluluk projesini başlattıklarını söyledi. Çağlar, “Hep birlikte bir şeyler yaparak askerimizin yanında olmamız gerektiğini düşündük. Alanya anneleri ve vatana sağlıklı güzel evlatlar yetiştiren bireyler olarak, hep birlikte ne yapacağımızı düşündük. Askerimizin üşümemeleri için boyunluk ve asker çorabı hazırlama kararı aldık. Atatürk Ortaokulunda öğrenim gören öğrenciler askerimiz için mektup yazdı. Devletimiz askerlerimizin her eksiğini gideriyor. Zor şartlarda askerimiz görevlerini 4 dörtlük yerine getiriyor” dedi.

“Amacımız askerlerimize kardeş sevgisini ve anne sıcaklığı hissettirmek”

Yaptıkları projesinin amacının kardeş sevgisi ve anne sıcaklığı hissettirmek olduğunu aktaran Çağlayan, “Amacımız askerlerimize kardeş sevgisini ile anne sıcaklığı ve Türk milletinin aziz desteğini hissettirmek. ‘Onlara birlik, beraberlik ve kardeşlik destanında hep birlikte selam olsun Türk askeri’ diyoruz” diye konuştu.

“Şehit haberini görünce üzülüyorum”

Projeye destek veren öğrenci Selen Tepe, “Askerlerimiz için mektup yazdık. Umarım mutlu olurlar ve beğenirler. İnşallah Allah’ım onları korusun. Hediyemizi gönderdiğimize çok mutlu oldum ama bir yandan da şehit haberini görünce üzülüyorum. İnşallah şehit haberlerini duymadan savaşı bitirebiliriz” ifadelerini kulandı.

Öğrenci Mehmet Sazak ise, askeri sevdirmek için mektup yazdığını ve çok mutlu oldukların söyledi.

Paketleri ulaşan askerler görüntülü mesajla teşekkürlerini iletti

Öte yandan velilerin hazırladıkları paketlerin bir kısmı Van Başkale Albayrak Gümrük Karakolunda bulunan askerlere ulaştı. Paketleri teslim alan askerlerin adına konuşan komutanları görüntülü mesaj göndererek şunları söyledi:

“Antalya’da bazı hayırsever arkadaşlarımız ve hanımefendiler askerimiz için küçük bir sürpriz hazırlamış. Ben komutanları olarak teşekkür ediyorum” dedi. Konuşmasının ardından gelen paketi açan komutan içinden çıkan malzemeleri askerlere dağıtırken, askerler de üzerlerinde öğrenci ve velilere isimlerini söyleyerek teşekkür etti.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Volanlı Elbise Modası
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Topraksız Tarım
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kot Ceket
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kemik Fermuar
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kadın Şişme Yelek
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Boyama Kalemleri

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon -Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -