Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Hemşire adaylarına ‘İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi’

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ HEMŞİRELİK FAKÜLTESİ, 1. VE 2. SINIF ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ DÜZENLEDİ

Hemşire adaylarına ‘İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi’
14 Kasım 2018 - 15:32
banner

Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi, 1. ve 2. sınıf öğrencilerine yönelik İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi düzenledi.

Akdeniz Üniversitesi Atatürk Konferans Salonu’nda Akdeniz Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Şube Müdürü Fikri Bilir tarafından verilen eğitime hemşirelik fakültesi öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı. Eğitim boyunca öğrencilere iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili genel kuramsal bilgiler verildikten sonra spesifik olarak sağlık çalışanlarının görev yerleri olan hastanelerde karşılaşacakları ekstrem durumlar, kazalar ve örnek olaylar üzerinden gidilerek karşılaşılması muhtemel risklere değinildi. Bu çerçevede hastanelerde bulunan piktogramların ifade ettiği anlamlardan sağlık çalışanlarının yaşadığı psiko-sosyal sorunlara kadar çok geniş bir çerçevede bilgi aktarımında bulunuldu.

Şiddet olaylarının en çok yaşandığı sektörün sağlık sektörü olduğunu ifade eden Bilir, bu oranın diğer sektörlere göre 16 kat fazla olduğuna dikkat çekti. Bilir, hemşire adaylarına herhangi bir şiddet olayına maruz kaldıkları yahut tanık oldukları anda iç hattan 112 kodlu numarayı derhal aramaları ve durumu güvenliğe iletmeleri gerektiğini söyledi. Ayrıca sağlık sektöründe en çok mobbing hadisesinin de hastanelerde görüldüğüne vurgu yaparak bu konuda da genç hemşireleri bilgilendirdi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline PsikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co