Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Hollywood filmlerini aratmayan hırsızlık planı

ANTALYA’DA MÜSTAKİL BİR EVDEKİ PARA KASASINI HEDEF ALAN 4 HIRSIZIN EVE GİREBİLMEK İÇİN GÖSTERDİKLERİ ÇABA, HOLLWOOD FİLMLERİNİN SAHNELERİNİ ARATMADI. ÖNCE EVİN BAHÇESİNDEKİ BEKÇİ KÖPEĞİ ETKİSİZ HALE GETİREN MASKELİ ŞAHISLAR, DAHA SONRA SU DOLU KOVAYA ALARMIN CİHAZINI SOKARAK ETKİSİZ HALE GETİRDİ. GÜVENLİK KAMERALARININ YÖNÜNÜ DEĞİŞTİREREK EVE GİRMEYİ BAŞARAN HIRSIZLAR, PARA DOLU KASAYA ULAŞTIKLARINDA İSE KASANIN BOŞ OLDUĞUNU ANLAYINCA ŞOKA UĞRADI. OLAY, GÜVENLİK KAMERALARI TARAFINDAN SANİYE SANİYE KAYDEDİLİRKEN, HIRSIZLARIN İZLEDİĞİ YÖNTEM POLİSİ BİLE HAYRETLER İÇERİSİNDE BIRAKTI.

Hollywood filmlerini aratmayan hırsızlık planı
14 Mayıs 2018 - 9:22

Antalya’da müstakil bir evdeki para kasasını hedef alan 4 hırsızın eve girebilmek için gösterdikleri çaba, Hollwood filmlerinin sahnelerini aratmadı. Önce evin bahçesindeki bekçi köpeği etkisiz hale getiren maskeli şahıslar, daha sonra su dolu kovaya alarmın cihazını sokarak etkisiz hale getirdi. Güvenlik kameralarının yönünü değiştirerek eve girmeyi başaran hırsızlar, para dolu kasaya ulaştıklarında ise kasanın boş olduğunu anlayınca şoka uğradı. Olay, güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedilirken, hırsızların izlediği yöntem polisi bile hayretler içerisinde bıraktı.

Edinilen bilgiye göre, bundan yaklaşık 2 ay önce Kepez ilçesi Ermenek Mahallesindeki müstakil bir eve girebilmek için günler öncesinden keşfini yapan hırsızlar, içerideki para kasası için hazırladıkları planı bir bir uygulamaya başladı. Akşam 22.00 sıralarında eve gelen maskeli 4 şahıs, ilk olarak evin bahçesindeki bekçi köpeğini ucunda ip bulunan demir çubukla yakalamaya çalıştı. Bu amaçlarına ilk etapta ulaşamayan hırsızlar, köpeği tedirgin edip kulübesine sokmayı başardı. Ardından hırsızlardan bir tanesi, duvardan atlayıp bahçeye gelerek köpeği kulübesine kilitledi. Güvenlik kamerası ve alarmı da fark eden hırsızlar, ilk olarak yanlarında getirdikleri su dolu kovaya alarmı sokarak etkisiz hale getirdi, ardından kendilerini çeken güvenlik kameralarının yönünü değiştirdi. Daha sonra evin penceresinden giren 4 hırsız, hayallerinde kurdukları para dolu kasaya ulaştı. Kasayı açan şahıslar, içinin boş olduğunu görünce şoka uğradı. Bir anda hayalleri suya düşen hırsızlar, evden hiçbir şey almadan olay yerinden uzaklaştı.

Sabah evine hırsız girdiğini fark eden mülk sahibi ise, durumu polise bildirdi. Güvenlik kameralarını inceleyen polis, görüntüleri izleyince hırsızların uyguladığı yöntem karşısında hayretlere düştü. Şahısları kameralardan tespit eden Antalya Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, bölgede yaptıkları çalışmalar sonucu hırsızların S.Ç (35), B.Ç (44), M.A (35) ve T.A (41) olduğunu belirledi.

Gözaltına alınan şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -