Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Huzurevindeki tatbikatı gerçek sanan komşular itfaiyeye haber verdi

ANTALYA’DA AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI’NA BAĞLI HUZUREVİNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN TAHLİYE TATBİKATI GERÇEĞİ ARATMAYINCA OLAY YERİNE İTFAİYE EKİPLERİ GELDİ. HUZUREVİNDEKİ HAREKETLİLİĞİ GÖRÜP YAŞLILARIN DIŞARI ÇIKARTILDIĞINA ŞAHİT OLAN KOMŞULAR HEMEN İTFAİYEYE HABER VERDİ. İTFAİYE EKİPLERİ AFAD TARAFINDAN TATBİKAT YAPILDIĞINI ÖĞRENİNCE HORTUMLARINI TOPLAYIP RAHAT BİR NEFES ALDI.

Huzurevindeki tatbikatı gerçek sanan komşular itfaiyeye haber verdi
09 Ekim 2017 - 17:52

Antalya’da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı huzurevinde gerçekleştirilen tahliye tatbikatı gerçeği aratmayınca olay yerine itfaiye ekipleri geldi. Huzurevindeki hareketliliği görüp yaşlıların dışarı çıkartıldığına şahit olan komşular hemen itfaiyeye haber verdi. İtfaiye ekipleri AFAD tarafından tatbikat yapıldığını öğrenince hortumlarını toplayıp rahat bir nefes aldı.

Hurma mahallesinde bulunan bir huzurevinde bugün AFAD tarafından yangın eğitimi verilip tahliye tatbikatı yapılıdı.Huzurevinde bulunan 70 yaşlı ve personel uzman ekipler nezaretinde 5 katlı huzurevinden tahliye edildi.

Ancak tahliye sırasındaki ciddiyet, tatbikata katılan ekiplerin dışında itfaiye ve sağlık ekiplerini de harekete geçirdi. Huzurevi yakınında oturan ve tatbikattan haberi olmayan komşular 112 ihbar hattını arayarak huzurevinde yaşlıların tahliye edildiği bilgisini verdi.

Bunun üzerine olay yerine Antalya Büyükşehir belediyesi ekipleriyle 112 acil sağlık ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen itfaiye ve sağlık ekipleri yaşlıları bahçede çay içerken görünce şaşkınlık yaşadı. Durumun bir tatbikat olduğunu öğrenen itfaiye ve sağlık ekipleri rahat bir nefes alırken tatbikat ta başarıyla sonlandırılmış oldu.

İl Afet ve Acul Durum Müdürlüğü arama kurtarma teknisyeni Soner Araba, deprem ve yangın eğitimi verilip gerekli eksiklerin görülmesi için binanın tahliyesiyle ilgili tatbikat yapıldığını, 70 kişinin tahliye edildiğini belirterek “Yaşlılarımız dışarı çıkınca komşular gerçek sanmış. 112’ yi aramışlar ambulans ve itfaiye ekipleri geldi, onlar bir şey olmadığını gördü teşekkür ettik görev yerlerine uğurladık, amacının üstünde tatbikat oldu diğer kurtarma ekiplerinin de zamanında geleceğine şahit olduk” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat