Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

İçişleri Bakanlığı’ndan flaş açıklama!

İçişleri Bakanlığı: Son bir haftada 38 terörist etkisiz hale getirildi. 632 operasyonda 227 PKK’lı gözaltına alındı.

İçişleri Bakanlığı’ndan flaş açıklama!
12 Haziran 2017 - 13:22
banner

İçişleri Bakanlığı kabilinden meydana getirilen açıklamada, sonuç ortak haftada (5-12 Haziran) iklim genelinde hesaplı bu operasyonlarda 26’sı ölü, 14’ü teslim, 8’i sağlıklı iktisap etmek kıl payı hep 48 yıldırıcı atıl bir duruma getirilmiş bulunduğu belirtildi.  Kilis’te Suriye’den yasadışı yollarla yurda girmeye etkin 5 DEAŞ’lı yakalandı. Yakalananlardan Kırmızı Bültenle arandığı belirleme edilen ferdin eğin çantasında ortak çalışkan bomba yeleği, 3 el bombası, 4 fünye ve ortak skor el inşası patlayıcı anahtarı ele geçirildi.

Bölücü yıldırı örgütüyle savaş kapsamında, Jandarma hususi Harekat (JÖH), Jandarma Komando Birlikleri, Polis hususi Harekat (PÖH) başkaca iç asayiş operasyonları çerçevesinde Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Hava ve Kara unsurlarınca 632 ameliyat gerçekleştirildi. Örgüte iane ve karyola iddiası ile 227 ad gözaltına alındı. Yabancı teröristlerle savaş kapsamında, DEAŞ yıldırı örgütü ile bağlantılı bulunduğu değerlendirilen 39 ad gözaltına alındı. Kilis’te duyum emek harcaması sonucu, Suriye’den yasadışı yollarla yurda girmeye etkin 5 DEAŞ’lı yakalandı. Yakalananlardan Kırmızı Bültenle arandığı belirleme edilen kişininş eğin çantasında ortak çalışkan bomba yeleği, 3 el bombası, 4 fünye ve ortak skor el inşası patlayıcı anahtarı ele geçirildi. FETÖ/PDY ile savaş kapsamında, FETÖ/ PDY ile bağlantılı bulunduğu değerlendirilen 386 ad gözaltına alındı. Sol yıldırı örgütleriyle savaş kapsamında, Sol yıldırı örgütü ile bağlantılı bulunduğu değerlendirilen 12 ad gözaltına alındı.

Ülke genelinde hesaplı bu operasyonlarda sonuç ortak haftada; 26’sı geberik 14’ü doğrulama 8’i sağlıklı iktisap etmek kıl payı hep 48 yıldırıcı atıl bir duruma getirildi. Sokak satıcılarına müteveccih hesaplı projeli düzentileme kapsamında 9 ilde (Adana, Bursa, Kilis, Karabük, Antalya, Ordu, Rize, Tokat, Bitlis) 79 meşkûk gözaltına alındı.

Siber suçlarla mücadelede; FETÖ/PDY, PKK/TAK, DAEŞ kadar yarıcı yıldırı örgütleri özellikle iktisap etmek kıl payı yıldırı örgütü propagandası yapan, bu örgütleri öven, yıldırı örgütleri ile iltisaklı bulunduğunu gizlemeden bildirme eden, halkı kin, tiksinti ve düşmanlığa irsal eden, talih büyüklerine hakaretlerde bulunan, devletin ayrılamaz bütünlüğüne ve camianın dirilik güvenliğine kast eden, tiksinti söylemleri içeren 391 toplumsal iletişim araçları hesabı ile ait düzentileme yapılarak  tespit edilen 180 insandan 38’i gözaltına alındı.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -online psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuonline psikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co