Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

İftar Saatlerini Öğrenin

İftar Saatlerini Öğrenin
15 Mayıs 2019 - 15:18
banner

İftar Saatlerini Öğrenin

Ramazan ayı tüm müslümanlar için kutsal olan değerlerden biridir. İslamın beş şartından bir tanesi olan oruç tutmak ramazan ayında ifa edilir. Bu mübarek ay öncesinden hazırlıklar yapılır, herkes bu ay için özel yemekler hazırlar, sahurluk iftarlık ve daha birçok özel detay düşünülür. Aileler biraraya gelir ve oruçlar hep birlikte aynı sofrada açılır. Ramazan ayı bitiminde ise Ramazan bayramı başlar ve güzel bir bayram geçirilir. Oruç tutmak bedenin ve ruhun kötülüklerden uzaklaşması, açlığa ve susuzluğa dayanılması, sabredilmesi ve irade sahibi olmayı öğretir.

Türkiye’de akşam ezanının okunmasıyla oruç tutan kişiler oruçlarını açar. Her il ve ilçenin iftar saatleri farklılık gösterir. Akşam ezanının okunma saati güneşin batış saatiyle hesaplanır ve bu hesaba uygun olarak da şehir ve ilçelerde iftar saatleri farklılık gösterir. Televizyonlarda genellikle büyük şehirlerin iftar vakitleri sözlü olarak açıklanır. Diğer şehirlerin iftar vakitleri ise ekranda yazı olarak gösterilir. Her ne şekilde olursa olsun, orucun kazaya uğramaması için yaşanılan yerdeki ezanın okunmasını bekleyerek orucu açmak en doğru yöntemdir. İnternet ortamında

https://www.iftarsaatleri.co/ adresinde iftar saatlerinin öğrenilmesini sağlamak için oldukça kaliteli bir platform sunuluyor.

Dünya Ülkelerinin İftar Saatleri

Dünyadaki tüm ülkelerin akşam ezanı saatleri dakika dakika siteden öğreniliyor. Afganistan, Uruguay, Azerbaycan, İsveç, Kanada, İtalya ve Almanya gibi birçok ülkenin iftar saatleri sitede bulunan menü üzerinden seçilerek öğrenilebiliyor. Bu ülkelerde yaşayan ve oruçlarını açmak için iftar saatlerine ulaşmak isteyen kişiler, site aracılığıyla yabancı ülkelerin ve şehirlerin akşam ezanı saatlerini öğrenebiliyor.

Türkiye’den Tüm Şehirlerin İftar Saatleri

Bolu, Bingöl, Bitlis, Çorum, Sivas, Tokat, Yozgat, Hakkari, Van ve gaziantep iftar saati bilgilerine site üzerindeki arama motorundan kolay bir şekilde ulaşılıyor. Şehir merkezlerine göre ilçelerdeki iftar saatleri birkaç dakikalık farklılık gösterebiliyor. Siteden ilçelerin de iftar saati bilgileri tam saat olarak öğreniliyor.

Şehir Şehir Namaz Vakitleri

Müslümanlığın şartlarında önemli bir yeri bulunan namaz ibadetinin icra edilmesi gereken saatlere de sitede yer veriliyor. Her il ve ilçenin ezan ve namaz vakitleri siteden öğrenilebiliyor. Ayrıca Cuma namazı saatleri, Kurban ve Ramazan bayramları için de namaz vakitleri sitede açıklanıyor. Namazın ezandan kaç dakika sonra kılınması gerektiği ve daha birçok faydalı bilgiye siteden ulaşılabiliyor.

Tüm Şehirler İçin Sahur Vakitleri

Ankara, İzmir, İstanbul, Bursa, Antalya gibi şehirlerin ve ilçelerinin yanı sıra Türkiye’deki tüm şehirlerin sahur vakitlerine de siteden ulaşılabiliyor. Kolay bir şekilde bulunduğunuz ili işaretlediğinizde sahur, imsak ve güneşin doğuş saatleri hakkında siteden en doğru bilgiler edinilebiliyor. 2019 yılı için Diyanet İşleri Başkanlığı verileri esas alınarak namaz, iftar ve sahur saatleri siteden öğrenilebiliyor. Bu özel ibadeti en doğru bilgiler ışığında gerçekleştirmek için siteden namaz, ezan ve sahur vakitleri edinilebiliyor.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuikinci el telefon” target=antalya duvar kağıdıduvar kağıdı

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline Psikologikinci el telefon” target=Megatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co