Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

İlkinde tuzağa düşürmüşlerdi! 2. tuzak hazırlığı

Anastasiadis ve ekibi 2. Cenevre konferansında yeni bir tuzak hazırlığında.

İlkinde tuzağa düşürmüşlerdi! 2. tuzak hazırlığı
12 Haziran 2017 - 13:50
banner

Haber7 yazarı Prof. Dr. Ata Atun, 1. Cenevre konferansı kurulan harita tuzağı sonarsı Anastasiadis’ın 2. birlikte tuzak hazırlığında olduğuna nazarıitibar çekti.

İşte Prof. Dr. Ata Atun’un nazarıitibar çekici o tespitleri;

New York zirvesinde varılan mutabakata uyarınca 2’nci devir 5’li Kıbrıs Konferansı ucu açıkça yerine 28 Haziran’da Cenevre’de gerçekleştirilecek. Konferans BM Genel Sekreteri Antonio Guterres’in nezdinde gerçekleşecek. Masaya BM Genel Sekreter’in Kıbrıs hususi Danışmanı Espen Barth Eide BM’yi temsilen, Kıbrıslı Türkler ve Kıbrıslı Rumlar yan olarak, Türkiye, Yunanistan ve İngiltere garantörler olarak, Avrupa Birliği de teleskop yerine oturacak. Avrupa Birliği evvel kere resmi yerine teleskop sıfatı ile masada toprak alacak.

Tezgah şişman aslında. Girit’te de değiştirmeden bu formül uygulanmıştı.

Anastasiadis 1. Cenevre konferansında kurduğu Harita tuzağına düşürdüğü KKTC kadrosunu 2. Konferansta da Güvenlik ve Garantiler tuzağına indirmek düşüncesince paçaları sıvamış gözüküyor. Gündeme tek madde konuşulmadan ve tartışılmadan Güvenlik ve Garantiler konusunu koydurmak peşinde. Bunun düşüncesince de önkoşul yaratmaya çalışıyor.

Resmi teleskop yerine Avrupa Birliği’nin ne işi mevcut masada dayanıklı de anlaşılır kadar değil. Zaten Yunanistan ve Kıbrıs Rum Yönetimi Avrupa Birliği üyesi, İngiltere infirak sürecinde fakat halen henüz Avrupa Birliği üyesi, buna ekleyerek birlikte de Avrupa Birliğinin kendisi oturuyor masaya, arka küsurat 25 ülkeyi temsilen. Bunların da muhatapları ve Kıbrıs konusunu görüşecekleri ortalık da Türkiye ve KKTC.

1963-1974 yılları ortada Rum Yönetiminin Kıbrıslı Türklere uyguladığı adamlık dışı soykırım,  gaddarcasına kısıtlanan dolaşım, para edinme, eğitim, kültürel faaliyet, spor yapma hakları ile tanrısız kazançlı icraat cezaevi gerisi edilerek ve de bilerek unutularak, Orta Doğu’da içki gövdeyi götürürken ve de yıldırı Avrupa Birliğine sıçrama yapmışken Kıbrıs Rum tarafı ile baryaları (kankaları) AB grubunun evvel önerisi “Güvenlik ve Garantiler” konusunu görüşelim, sonraları içeriğini döneme uyarınca uyduralım olacak. Ardından da “nasıl olsa Güvenlik ve Garantiler konusunu gündeme getirdik, masaya koyduk ve münakaşaya açtık bundan böyle bundan on paralık kimesne arka dönemez” fikri ile Yunanistan masayı bozmazsa, Toprak, Mülkiyet, İç Yönetim ve Güç Paylaşımı mevzuları masada iğrenerek görüşülecek.

Anastasiadis. Batı Trakya’da canlı kardeşlerimize, soydaşlarımıza halen henüz AB üyesi Yunanistan’ın uyguladığı baskıyı görmezlikten gelerek, arlanmadan, terbiyesizce “Güvenlik ve Garantilerin” kalkmasını istiyor.

Yüksekten uçuyor Rum lider. Hayal gücü göklerde uçuşurken, 2. Cenevre Konferansında beklentileri de baş döndürücü faziletli düzeyde.  Saf saf, Türkiye’nin Avrupa Birliğinin resmi teleskop bulunduğu masada, Kıbrıs Rum Yönetimi muhatap alacağını ve garantörü bulunduğu 1960 Kıbrıs Cumhuriyeti’nin Anayasasında toprak meydan Güvenlik ve Garantiler mevzusunun değiştirilmesini ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin adadan büsbütün ayrılmasını tartışacağı rüyasını görüyor.

Yunanistan ise masaya göçmek düşüncesince Batı Trakya’daki soydaşlarımıza uyguladığı engellemeler ve baskılar, alışılagelen birlikte uygulamaymışçasına ne koparırsak kardır zihniyeti ile “Sıfır garanti, el değmemiş güvenlik, el değmemiş asker” kadar çağdışı birlikte hevesi öne süre gelmiş durumda.

Anastasiadis harita dair güzel birlikte halde uyguladığı “Kasaya koyma” yöntemi ile, Türk tarafının “Güvenlik ve Garantiler” dair ne kadar tavizler verebileceğini yazılmış yerine sunmasını ve  kimseler ortada olmaksızın kasaya konulması talebini henüz açıklayamadı fakat onun da kokusu gelecek günlerde çıkma elbette…

Anlaşılan Türkiye ve KKTC’yi aptal, çıkarlarını baş döndürücü çokbilmiş sanıyorlar…

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuikinci el telefon” target=antalya duvar kağıdıduvar kağıdı

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline Psikologikinci el telefon” target=Megatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co