Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

İmplant diş tedavisi süreci

İmplant diş tedavisi süreci
11 Mayıs 2018 - 14:14
banner

Zamanla diş eksikliği olan bölgelerde kemik yapısında kayıplar ve kemi erimesi başlıyor. Kişinin kemik kaybı başladığı zaman artık protezler için tedavi iyice zorlaştırıcı bir hale geliyor. Bu durumda İmplant uygulaması ile kemiğin yetersiz kaldığı alanlarda dahi başarılı sonuçlar elde edilmiş oluyor.  Ayrıca İmplantın bir diğer olumlu yanı ise kemik desteğini sağlıyor ve zamanla oluşabilecek kemik kayıplarının da önemli ölçüde önüne geçmiş oluyor. Kişi için diş estetiğini korumak ve daha kalıcı sonuçlar almak için en iyi çözüm İmplant olarak karşısına çıkıyor. İmplant ile yapılan protezler gerçek dişe en yakın estetik görüntüyü verirler ve daha doğal bir görüntü sağlarlar.

İmplant yaptırmak isteyen hastanın birçok korkusu ve endişesi olabilir. Eğer daha önce diş çekimi yaptırdıysanız az çok yaşadığınız durumları biliyor olmalısınız. İşte İmplant bir diş çekiminde yaşadıklarınızdan bile daha az acı ve korku yaşatıyor olacaktır. Yani oldukça basit, ağrısız ve konforlu bir işlemdir. İlk aşamada yaklaşık 15 dakika içinde işlem tamamlanacaktır. Ve doktorunuz ikinci aşamaya kadar kullanmanız gereken ilaçları sizlere aktarırken doktorunun tavsiyelerine uyulduğu takdirde ve reçete edilen ilaçlarını doğru şekilde kullandığında süreç sıkıntısızdır.

İmplantın ikinci aşamasında ise artık protez işlemine geçiş yapılır. Bu protez diğer protez işlemleri gibidir. Eğer gerekiyorsa iki işlemin arasında kişilerin daha rahat edebilmesi için geçici bir protez sunulabilir.

Daha sonra ki aşama olan Dental İmplant yerleşmesi sırasında ise bu artık çene cerrahisi uzmanı tarafından yapılması gerekmektedir. Cerrahi bir işlemdir ve bu konuda uzmanlaşmış bir hekim olması daha başarılı sonuçlar verecektir. Uygulamanın yapılacağı alan ve kullanılacak aletler elbette steril bir ortamda olmalıdır. Bu sebeple hem doktorunuz hem de onu yardımcısının işinde profesyonel olması çok önemlidir.

Yapılan işlemden sonra implant ve kemiğin bütünleşmesi için çene yapısına bağlı olarak belli bir süre beklenmelidir. Bu süreç alt çene için ortalama 2 ay üst çene için de 3 ay şeklinde olacaktır. Daha sonra implantın üst yapımı için protez yapım aşamasına geçilir ve tedavi tamamlanmış olur.

Başarılı bir implant için nelere dikkat etmek gerekir?

  • Uygun vaka ve implant seçimi
  • Operasyon sırasında odanın ve aletlerin sterilizasyonu
  • Hastanın genel sağlık durumu
  • Ağız hijyeni
  • Düzenli 3-6 aylık dişhekimi kontrolleri.

Kaynak: http://www.adaklinik.com

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Marshall Kulaklık Nedir?
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kadın Pantolon Modelleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Erkek Eşofman Takımı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Erkek Bebek Takım
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kumlama Nasıl Yapılır?
ko cuce

www.havadis07.com © 2017 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittir,lütfen kopyalamayınız. antalya haberSponsorlar: -lohusam lohusa giyim -islami sözlükantalya rent a carinstagram aylık oto beğeni en yakın lastikçiantalya rent a car

Lohusam lohusa giyim