Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

İnşaat sektörüne 4 yeni model

ANTALYA MÜTEAHHİTLER DERNEĞİ (ANTMÜTDER) BAŞKANI DENİZ KARATAŞ, “İNŞAAT SEKTÖRÜNE CAN SUYU OLACAK 4 YENİ MODEL DESTEK, SEKTÖRÜ CANLANDIRACAK. STOPAJ İNECEK, TAPU HARCI DÜŞECEK. DEVLET’TEN KONUT İÇİN DÜŞÜK FAİZLİ KREDİ, VATANDAŞIN EV SAHİBİ OLABİLMESİ İÇİN BÜYÜK FIRSAT” DEDİ.

İnşaat sektörüne 4 yeni model
19 Ocak 2018 - 13:36

Antalya Müteahhitler Derneği (ANTMÜTDER) Başkanı Deniz Karataş, “İnşaat sektörüne can suyu olacak 4 yeni model destek, sektörü canlandıracak. Stopaj inecek, tapu harcı düşecek. Devlet’ten konut için düşük faizli kredi, vatandaşın ev sahibi olabilmesi için büyük fırsat” dedi.

Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in önceki gün yaptığı açıklamada konut hesabında yeni düzenlemelere gidildiğini Ağustos 2016’da başlatılan ‘konut hesabına bugüne kadar gösterilen ilginin daha yukarılara çıkarılması için yeni düzenlemeye gidildiğini 4 yeni model destek çalışmasında konut sahibi olmak isteyenlerin Devlet desteğinin artacağını, Stopajın oranı ineceği Tapu harcının düşeceği, Düşük faizli kredi imkanının sunulmasının İnşaat sektöründe bu gelişmenin sektörde ‘can suyu’ etkisi yapacağı vurgulamıştı.

ANTMÜTDER Başkanı Deniz Karataş, “Bu güzel bir gelişme konut sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız için büyük bir fırsattır. Bu düzenlemenin inşaat ve konut sektörünü canlı tutacağını ümit ediyoruz. Yapılan düzenleme adeta can suyu niteliğindedir. 2017 yılının son günlerinde de belirttiğimiz gibi hükümetin ve ilgili bakanlıkların yapacakları bir dizi düzenlemeler ve fırsatlar sayesinde inşaat ve konut alanında güzel gelişmelerin yaşanabileceğini ve 2018 yılının 2017 ye göre daha iyi olacağını söylemiştik. Hükümetimiz tarafından vatandaşlarımıza verilecek olan bu yeni model destekler inanıyorum ki herkesi memnun edecek sonuçlar doğuracaktır” dedi.

2018 yılının ilk ayında böyle bir düzenlemenin ve desteğin verileceği haberinin memnunluk veren bir gelişme olduğunu belirten Karataş, “Hükümetimizin bu ve buna benzer düzenlemeleri yapması sektörümüzü daima canlı ve güçlü tutacağına inancımız tamdır. Müteahhitler olarak bu güzel ve olumlu gelişme karşısında yatırımlarımızın 2018 yılında da sürati hiç azalmayacaktır. Ekonominin lokomotifi olan inşaat sektörü hükümetimiz tarafından desteklenmeye devam ettikçe bu canlılık artarak sürecektir. Öte yandan bankalar ve konut sahibi olmak isteyenler arasında yapılacak yeni düzenlemeler finans hareketi rotasında da bir canlılık yaşatacaktır. 2018 yılı düzenlemeler, destekler ve yeni model uygulamalar ile 2017’den daha da iyi geçeceğini düşünüyoruz” diye konuştu.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - Kayseri Web tasarım - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr -ikinci el telefon -

    ikinci el telefon - takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat - instagram takipçi satın al