Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Irmak yolu, denizle buluşuyor

Manavgat Belediye başkanı şükrü sözen, ırmak kıyısı yürüyüş ve bisiklet yolu yapım çalışmalarını inceledi

Irmak yolu, denizle buluşuyor
11 Ağustos 2017 - 15:52

Manavgat Belediyesi, ırmak kıyısı yürüyüş ve bisiklet yolu yapımını tamamlıyor.

Manavgat Belediyesi, D-400 karayolunun geçtiği Çevre Yolu Köprüsünden, Sorgun Boğaz Otel arasında kalan ırmak kıyısına yürüyüş ve bisiklet yolu yapımını kurban bayramı öncesinde tamamlayıp hizmete sunacak. Kente kazandırılan yeni asfalt plent tesisinin faaliyete geçmesiyle birlikte Belediye Başkanı Şükrü Sözen, ilk etapta sıcak asfalt çalışmasıyla ırmakla denizi buluşturacak.

Vatandaşların, Manavgat Irmağı’nın eşsiz güzelliğini izleyerek ister bisikletle ister yürüyerek sahile ulaşmasına olanak sağlayacak projenin ilk etabı olan 2 kilometrelik alana sıcak asfalt döken ekipler, 2. Etap çalışması kapsamında kurban bayramı öncesi 2 buçuk kilometre daha yol yapmış olacak. Başkan Sözen, sıcak asfalt çalışmalarını yerinde denetledi.

Toplam 4,5 kilometre uzunluğa sahip olan projenin Manavgat’ın geleceği için önemli bir adım olduğunu belirten Sözen, “Turizmin gözbebeği olan Manavgat’ımızı belediyemizin kaynaklarıyla elimizden geldiği kadar daha da güzelleştirmek için çalışıyoruz. Marka kent olma yolunda hızla ilerleyen Manavgat’ımızı geleceğe hazırlayacak çalışmalara bu yüzden ağırlık verdim. Kent merkezine yapmış olduğumuz ırmak kenarı düzenleme projesinin devamı niteliğini taşıyan bu projemiz ile halkımız, istediği zaman daha hızlı ve daha güvenli bir şekilde denize ulaşabilecek. Asfalt plent tesisimizin yeni faaliyete geçmesiyle birlikte çalışmalarımızın hızlanması bizleri memnun ediyor. Daha az zamanda daha çok iş yapmaya başladık. Irmak yolumuzu bayram öncesinde tamamlayarak hizmete açmayı planlıyoruz” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat