Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

İş Güvenlik Ayakkabısı

İş Güvenlik Ayakkabısı
11 Ocak 2022 - 10:28

İş Güvenlik Ayakkabısı

İş güvenlik ayakkabılarının amacı, ayağı ağır nesnelerden korumaktır. Bu ayakkabı türü, sıkıştırma ve düşen nesnelere karşı koruma için çelik burunlu yapılır. Endüstriyel bir ortamda çalışan bir çalışanın işteyken ayaklarını koruması gerekir ve bu tür ayakkabılar idealdir. Ayrıca malzemelerine göre de iş ayakkabıları sınıflandırılabilir. Çelik burunlu iş ayakkabısı bir tür iş güvenlik ayakkabısıdır. En dayanıklı stildir. Özellikle ağır endüstriyel işler için tasarlanmıştır ve inşaat işçileri için idealdir.

Bu ayakkabıların yapımında kullanılan malzemeler, iş için uygun olup olmadıklarının belirlenmesinde büyük önem taşır. Örneğin, damarlı deri dayanıklı bir deri türüdür ancak iç tabanların daha sıkı olması gerekir. Bu nedenle normal ayakkabılara göre biraz daha sert olan eva tabanlı ayakkabı seçimi önemlidir. Bu tip tabanlıklar ayakkabının kalitesini korur ve ayaklarınızın korunmasına yardımcı olur.

Çelik burunlu bir iş ayakkabısı, sizi düşen nesnelerden gelebilecek darbelerden koruyacaktır. Ancak pek çok işyeri için önerilmez. Endüstriyel bir ortamda çalışıyorsanız, daha hafif bir tasarım isteyeceksiniz. Hafif malzemelerden yapıldıkları için kompozit ve alaşım burunlu güvenlik ayakkabıları daha iyi bir seçimdir. Metal bir ortamda çalışmıyorsanız, kompozit veya alaşım burunlu ayakkabılar giymek isteyeceksiniz. Bu tür güvenlik ayakkabıları metal olmayan çalışma ortamları için idealdir, ancak yine de yeterli koruma sağlar.

İş güvenlik ayakkabılarının hafif olmasının yanı sıra rahatlık da sunar. Bunları gün içinde giymeyi planlıyorsanız, rahatlık ve destek için nefes alabilen, çabuk kuruyan astarları seçin. Bu astarlar, ayaklarınızı ve bacaklarınızı delinme yaralarından korudukları için güvenlik ayakkabılarının çok önemli bir bileşenidir. Sonuç olarak; tehlikeli ortamlarda çalışıyorsanız koruyucu ayakkabı giydiğinizden emin olun. Ve her zaman konfordan ödün vermek için hiçbir neden olmadığını unutmayın.

İş güvenlik ayakkabıları rahat olmasının yanı sıra güvenliğiniz için de önemlidir. Tehlikeli bir ortamda çalışıyorsanız koruyucu ayakkabı giymeniz gerekir. Bu ayakkabılar sağlığınız için çok önemlidir, bu nedenle doğru ayakkabıyı seçtiğinizden emin olun. Güvenlik ayakkabısı kullanmak her durumda yaralanmanızı önleyecektir. Ayrıca hafif ve giymesi kolay oldukları için zamandan ve enerjiden tasarruf edeceksiniz. Rahat bir ayakkabı, güvenlik paketinin önemli bir parçasıdır.

İş güvenlik ayakkabılarının temel gereksinimi iki veya üç harfli bir koddur. Kod, 100 jul burun uçları için P ve 200 jul burun uçları için S ile başlar. Güvenlik ayakkabısının diğer özellikleri arasında suya dayanıklı dış tabanlar ve antistatik özellikler bulunur. Tüm güvenlik ayakkabıları bu standartları karşılayacak şekilde test edilmelidir. Bu testleri geçerlerse, sizin için güvenli olduklarından emin olabilirsiniz. Bu nedenle, tehlikeli bir durumdaysanız bunları giymekten çekinmeyin.

Tüm iş güvenlik ayakkabıları doğal olarak kaymaya karşı dirençli olsa da, bazılarının kayma riskini azaltan özel dış tabanları vardır. Örneğin SBP, SB ile aynıdır ve su penetrasyonuna dirençli bir orta tabana sahiptir. Ancak S2, SB ve S1’in bir kombinasyonudur ve elektronik endüstrileri için tasarlanmıştır. Ayrıca elektrik tehlikelerine karşı koruma sağlar ve metal dedektörlerinin bulunduğu işyerleri için idealdir. Bu ayakkabı türü birçok iş türü için uygundur.

Tarım-gıda endüstrisi, özel güvenlik ayakkabıları gerektiren oldukça zorlu bir ortamdır. S1 güvenlik ayakkabısı, bu tür işler için en yaygın seçimdir. S5 iş güvenlik ayakkabısı, dış mekan çalışmaları için en iyi seçenektir. S1, iç mekan çalışmaları için uygundur. Kaymaz tabanı çalışanların rahatlığı için önemlidir. Kuru bir ortamda çalışmayı planlıyorsanız S1 iş ayakkabısı aramalısınız.

İki tür güvenlik ayak parmağı vardır. En yaygın olanı çelikten, diğeri ise kompozit malzemelerden yapılmıştır. SB burun, güvenlik parmaklarının en yaygın türüdür ve erkek ayakkabılarında en yaygın olanıdır. Kadınlar geleneksel olarak erkeklerden daha küçük bedenler giyerler. Montaj sırasında kadın dostu bir ayakkabı istemeleri gerekir. Bu ayakkabılar ayrıca yarık burunlu olacak.

Kaynak: https://www.ozkanisguvenligi.com/kategori/is-guvenligi-ayakkabilari

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -