Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Isparta şehir merkezindeki enerji nakil hatları ‘yeraltına’ alınıyor

ISPARTA ÇÜNÜR BÖLGESİ’NDE YÜKSEK VE ALÇAK GERİLİM ELEKTRİK ŞEBEKESİNİ YENİLEYEN AEDAŞ, ŞEHİR MERKEZİNDEKİ HAVAİ HATLARI YERALTINA ALDI. ENERJİ NAKİL HATLARININ YER ALTINA ALINMASINI DA KAPSAYAN 9.6 MİLYON LİRALIK YATIRIM PROJESİNİN YÜZDE 70’İNİ TAMAMLAYAN AEDAŞ YILSONUNA KADAR PROJENİN TAMAMINI BİTİRMEYİ PLANLANIYOR.

Isparta şehir merkezindeki enerji nakil hatları ‘yeraltına’ alınıyor
23 Ağustos 2017 - 14:52
banner

Isparta Çünür Bölgesi’nde yüksek ve alçak gerilim elektrik şebekesini yenileyen AEDAŞ, şehir merkezindeki havai hatları yeraltına aldı. Enerji nakil hatlarının yer altına alınmasını da kapsayan 9.6 milyon liralık yatırım projesinin yüzde 70’ini tamamlayan AEDAŞ yılsonuna kadar projenin tamamını bitirmeyi planlanıyor.

Antalya, Isparta ve Burdur’da elektrik dağıtım hizmetini üstlenen Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. (AEDAŞ) Isparta Çünür’de toplam 9.6 milyon liralık yatırımla yüksek ve alçak gerilim elektrik şebekesini yenilemek üzere başlattığı çalışmaların yüzde 70’ini tamamladı. AEDAŞ, şehir merkezine elektrik taşıyan havai hatları da kaldırılarak yer altına aldı.

Yeni yerleşim alanlarının elektrik ihtiyaçları karşılanacak

Söz konusu yatırımla Isparta’da; Çünür, Yedişehitler, Fatih, Zafer, M.Türkeş, Bahçelievler, Işıkkent, Batıkent, Hızırbey ve Gülistan mahallelerinin gerek mevcut gerekse yeni enerji ihtiyacını karşılayacak bir şebeke kuruldu. Böylece, yerleşime yeni açılan bölgelerin elektrik ihtiyacı da karşılandı. Daha aydınlık bir Isparta için de çalışmalarını sürdüren AEDAŞ, devam eden yatırımlarla birlikte bölgede imar planı içerisinde yer alan servis yolları ve bulvarın aydınlatmasını yenileyerek Ispartalı tüketicilerin hizmetine sunacak.

25 bin metrekarelik hat yeraltına alındı

Yatırım kapsamında 9 cadde ve 33 sokak alanını kapsayan 25 bin metrelik havai hattın yer altına alındığını dile getiren AEDAŞ Genel Müdürü Bahadır Müdüroğlu, “Bu sayede arıza sayısı ve sürelerinin kısalması yönünde önemli bir adım attık. Aynı zamanda havai hatların çevrede yarattığı görüntü kirliliğinin de önüne geçmiş olduk. Daha güvenlikli ve uzun vadede bölgenin elektrik ihtiyacını rahatlıkla karşılayacak bir altyapının oluşması için çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Yüksek ve alçak gerilim şebekelerinin yenilenmesini kapsayan 9.6 milyon liralık bu yatırımı yıl sonuna kadar tamamlamış olacağız. 2017 yılında diğer yatırım ihtiyacı bulunan bölgelerimizle birlikte, Isparta genelinde yapacağımız toplam yatırım ise 15.5 milyon lirayı aşacak” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon -Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -