Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

İstanbul maltepe yurtlar

İstanbul maltepe yurtlar
11 Haziran 2018 - 16:02

Maltepe öğrenci yurtları hakkında bilmeniz gerekenler…

Bizans’ın Bryas kenti, bizim Maltepe’miz… Efsaneler mal ile ilgili olunca toplumumuzda derin bir yer bırakıyor. İşte Maltepe’nin adı da aynı bunun gibi nedenlerden dolayı Maltepe olmuş. İlk başlarda Yığmatepe benzeri söylemler ile adlandırılsa da sebebi biraz defineciliğe dayanıyor. Vakti zamanında Rumların bu mevkiide bir çok altın ve değerli eşyalarını gömmeleri efsanesi, gerçekte olabilir, ilçenin adını Maltepe’ye kadar getirmiştir. Kalabalık semtlerden olup, bir zamanların yemyeşil ormanlık Maltepe’si bugün maalesef bu görüntüsünden çok uzaktadır. Eski yerleşim yerlerindendir ve eski bir şehir kültürüne sahiptir.

Maltepe Üniveristesi, Yeditepe Üniversitesi ile büyük iki özel üniversiteye sahip ilçede biri devlet yurdu olmak üzere on dört adet yurt bulunmaktadır. İstanbul, Maltepe yurtlar ile ilçenin ihtiyacını karşılayabilmektedir. Üstelik öğrenim görülen okulların ücretli olması sebebiyle, yurtların da durumu ona göre biraz özelleşiyor. Ayrıca Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin Fındıklı yerleşkesi yine Maltepe semtinde yer almaktadır. Eğer Maltepe’de konaklamak isterseniz, size hitap eden üniversiteler bu üç okul.

Özel üniversitelere giden öğrencilerin genellikle özel ev tercih ettikleri bilinse de inanın bugünkü yurtların yanında o çile çekilmeye değmez. Günümüzdeki yurtların kalite ve konforu beş yıldızlı otelleri aratmayacak seviyeye gelmiş durumda. Yurt ya da ev deyince maksat konaklamak oluyor. Konaklamanın yanında daha bir sürü sosyal imkan, yemek kalitesi, yurdun konumu vs. ile yurtlar özel evden bir adım öne geçiyor. İstanbul Maltepe yurtlar arasında tercih yaparken, özel eve çıkmak isteğinizden daha az zorlanırsınız. Çünkü özel evin konumu uysa, kirası uymaz. Kira uysa, ev beğenilmez. Keza, keza bunları sıralayabiliriz. Ancak yurtlar öyle değil. Hizmeti size uymuyorsa, tercih hakkınız çok fazla. Üstelik fiyatlar üç aşağı ben yukarı aynı gibi. E böyle bir vaziyette yurt değil de ev tercih etmek, cesaretli bir adım olur.

Maltepe ilçesi Akdeniz ikliminin özelliklerini taşır. Maltepe’de öğrenciyseniz, rüzgarlı günlere hazırlıklı olun. Çünkü ilçede genellikle esen rüzgarlar poyraz ve lodostur. Lodos ise deniz fırtınası yapar, benden uyarması. Tarihi mekanlara da sahiptir Maltepe. Yaşayan bir insanın sıkılacağını ve keşke diyeceğini pek düşünmüyorum. Tüm öğrencilerimize başarılar dilerim.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al