Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

İtikaf nedir? İtikaf vakti ne zamandır? Nasıl girilir?

2017 yılı Ramazan ayının son haftalarına girerken akıllara en çok takılan soru İtikafa ne zaman girilir sorusu olmuştur. Buna istinaden hazırladığımız haberde İtikafa nedir, nasıl ve ne zaman girilir ile ilgili tüm merak edilenler haberimizin detayında.

İtikaf nedir? İtikaf vakti ne zamandır? Nasıl girilir?
15 Haziran 2017 - 2:03
banner

1000 aydan daha hayırlı olan ve Kadir Gecesi’ni de içinde bulunduran Ramazan ayınında oruç ibadetinin yanı sıra en önemli ibadetlerinden biri de itikaf’tır. Peki 2017 yılı itibariyle itikafa ne zaman başlayacaktır? İşte Peygamber Efendimizin (s.a.v) devamlı yaptıkları, pek az terkettikleri kuvvetli süetlerinden biri olan İtikaf ile ilgili tüm merak edilenler…

İtikaf’a Ne Zaman Girilir?

İtikaf’a Ramazan Ayı’nın son on günü girilir. Bu on gün boyunca itikaf’ta kalan kişi, bu şekilde bin aydan hayırlı kadir gecesini de daha iyi ihya etme şansı bulabilir. 2017 yılı itibariyle İtikaf’a 15 Haziran perşembe günü girilecektir.

Erkekler ve Kadınlar itikaf’a nerde girmelidir?

Erkekler İtikaf’a mescitlerde veya Diyanet Belirlediği Cami’lerde girebilirken, Kadınlar evlerinde itikaf’a girebilir.

İtikaf Nasıl Yapılır?

İtikaf’ın şartları, kişinin tüm ihtiyaçlarını itikaf’a girdiği yerde karşılaması, Yeme, içme, uyuma gibi ihtiyaçlarını mescid veya Cami’de gerçekleştirmesidir.

Eğer itikafa giren kişinin bulunduğu camide cuma namazı kılınmıyorsa, cuma namazını kılmak üzere başka bir camiye gidilebiliyor. Cenaze namazı için de dışarı çıkılamayan itikafta, kendisine veya malına bir zarar geleceği korkusuna kapılması ya da zorla çıkarılması gibi mecburi hallerin dışında Müslümanın camiden çıkması da itikafı bozuyor.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline PsikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co