Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Kadın meclisi kadına şiddete ‘dur’ demek için toplandı

25 KASIM KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELEDE ULUSLARARASI DAYANIŞMA GÜNÜ KAPSAMINDA BİR ARAYA GELEN ANTALYA KENT KONSEYİ KADIN MECLİSİ, AÇIKLAMA YAPTI.

Kadın meclisi kadına şiddete ‘dur’ demek için toplandı
26 Kasım 2018 - 11:20
banner

Antalya Ket Konseyi Kadın Meclisi, kadına yönelik yapılan her türlü şiddete karşı ‘dur’ demek için toplandı.

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Uluslararası Dayanışma Günü kapsamında bir araya gelen Antalya Kent Konseyi Kadın Meclisi, açıklama yaptı. Grup adına konuşma yapan Kent Konseyi Kadın Meclis Başkanı Eylem Has, insan haklarının doğmakla kazanıldığına dikkat çekti.

Kadınların ‘insan’ olduğunu hatırlatan Has, kadına yönelik şiddetin insan ihlali ve suç olduğunun altını çizdi. Has şöyle konuştu:

“Cinsiyete dayalı şiddet; kadınlarda fiziksel, cinsel, psikolojik herhangi bir zarar ya da üzüntü doğuran veya bu sonucu doğurmaya yönelik, özel yaşamda veya kamu yaşamında gerçekleşebilen, her türlü davranış, tehdit, baskı veya özgürlüğün keyfi biçimde engellenmesi olarak tanımlanmaktadır. Toplumsal cinsiyet eşitsizliği kadınların güçlenmesini, barış içinde güvenli ve sağlıklı yaşamlarını engellediği gibi toplumun psikolojisini, gelişimini ve huzurunu da derinden etkiler.”

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline PsikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co