Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Kağıt oyma kursuna yoğun ilgi

ANTALYA’NIN KORKUTELİ İLÇESİ’NDE AÇILAN TEMEL SEVİYEDE KAT’I (KÂĞIT OYMA) KURSU YOĞUN İLGİ GÖRDÜ.

Kağıt oyma kursuna yoğun ilgi
29 Kasım 2018 - 16:18

Antalya’nın Korkuteli ilçesi’nde açılan temel seviyede Kat’ı (kâğıt oyma) kursu yoğun ilgi gördü.

Korkuteli Sevim-Cevat Soyiç Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan kâğıt oyma kursuna 15 kursiyer katıldı. Maide Dai Zengin tarafından verilen kurs, haftada 15 saat sürecek. Zengin, “Temel seviyede açtığımız kursta kağıt kesme, oyma, yapıştırma ve kompozisyon uygulamaları yapabilen kursiyerlerimiz sanat ve tasarım sektöründe; küçük veya büyük ölçekli işletmelerde, turistik ve hediyelik eşya üretimi yapan işletmelerde, geleneksel el sanatları onarma koruma çalışmalarında, müzelerde, kendi iş yerinde veya evinde sanat üretebilirler” dedi.

Zengin, “Kat-ı sanatı öncelikle kitap sanatıdır. Eskinin zarif insanları kitap kapaklarını, sayfalarını, el yazmalarını süslemek için katı’ sanatından da yararlanmışlardır. Ayrıca hat levhalarda ve yazı çekmecelerinde de kullanılmıştır. Kat-ı bugün kitap içlerinde ve kapaklarda kullanılmıyor ancak çok güzel tablolar hazırlanıyor.”

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al