Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Kardeş İlçemiz Şanlıurfa Halfeti Antalya’da

Kardeş İlçemiz Şanlıurfa Halfeti Antalya’da
06 Mayıs 2019 - 7:23
banner

Kardeş İlçemiz Şanlıurfa Halfeti Antalya’da

Antalya Valisi Münir Karaloğlu önderliğinde ve Antalya İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Özen’in yönetiminde ülkemizin 2023 Tarım Vizyonuna hizmet etmek için hazırlanan “#GelinKardeşOlalım” projesinin #kardeş buluşmaları devam ediyor.

Proje kapsamında #Kepez ilçesi ile kardeş olan Şanlıurfa İli #Halfeti ilçesinden Halfeti İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü personeli ile çiftçilerden oluşan heyet, ilimizde çalışma ziyaretindeler.

Halfeti heyeti Kepez İlçe Tarım ve Orman Müdürü Bilge Kaya Gözen ve personeli eşliğinde kurum ve sektör ziyaretleri gerçekleştiriyorlar.

Kepez İlçe Müdürlüğümüz tarafından öncelikle Heyete ilçenin genel tanıtımı yapılarak Kepez Kaymakamı, Erkut Tarım Kesme Çiçek işletmesi Bulutlar tarım ziyaret edildi.

Kardeşlerimize, Örtü altı sebze yetiştiriciliği hakkında teorik bilgiler aktarıldı.

Halfetilili üreticileri İl Müdürlüğünde ağırlayan İl Müdür Yardımcısı Gökhan Karaca “Gelin Kardeş Olalım Projesi, Antalya İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerimizle kardeş olan ilçeler arasında kurulan karşılıklı bilgi alışverişi ve ortak çalışmalara dayanan bir ortaklık projesidir. Antalya olarak amacımız, ülkemizin değişik illerinden kardeşlik protokolü düzenlediğimiz 18 ilçe ile bilgi, teknoloji ve deneyim transferi yapmak ve ortak projeler uygulamaktır. Antalya’mızda özellikle yaş meyve-sebze üretimi, seracılık, tropik bitkiler, turunçgil yetiştiriciliği,  süs bitkileri, mantar üretimi ile ihracatta oluşan bilgi sermayesinin ülkemizin geri kalan bölgeleriyle paylaşarak sosyal ve ülkesel sorumluluklarımızı yerine getirmek istiyoruz. İlimize hoş geldiniz, sefalar verdiniz. Siz kardeşlerimizi ağırlamaktan onur duyuyoruz” dedi.

Heyet, Kepez İlçe Müdürü Bilge Kaya Gözen ve Teknik personel eşliğinde sektör ziyaretlerine devam edecek.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline PsikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co