Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Kaş’ta ‘sıfır atık’ projesi tanıtıldı

TÜRKİYE GENELİNDE ÇÖP AYRIŞTIRMA VE ATIKLARIN EKONOMİYE GERİ DÖNÜŞÜMÜNÜ SAĞLAMAK AMACIYLA ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI TARAFINDAN BAŞLATILAN ‘SIFIR ATIK’ PROJESİ KAPSAMINDA, ANTALYA’NIN KAŞ İLÇESİNDE SEMİNER DÜZENLENDİ.

Kaş’ta ‘sıfır atık’ projesi tanıtıldı
09 Ekim 2018 - 15:58

Türkiye genelinde çöp ayrıştırma ve atıkların ekonomiye geri dönüşümünü sağlamak amacıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan ‘sıfır atık’ projesi kapsamında, Antalya’nın Kaş ilçesinde seminer düzenlendi.

Belediye toplantı salonunda gerçekleşen programa Kaymakam Ulaş Akhan, Belediye Başkan Vekili Musa Çetin, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Dilek Kandur, daire amirleri ve bitkisel atık yağ firmasının yetkilileri katıldı.

Kaymakamlık ve belediye işbirliğinde düzenlenen seminerin sunumunu yapan Kaş Belediyesi Temizlik Hizmetleri Birimi Şefi Ümit Lökçe, atıkların ayrıştırılması ve geri dönüşüm konularında bilgiler aktardı.

Kaymakam Akhan programda yaptığı konuşmada, millet olarak geleneğimiz, kültürümüz ve inançlarımızla israfı kabul etmeyen bir yapıya sahip olduğumuzu ifade ederek, “Sıfır atık projesi kapsamında Kaş’ı marka haline getirmekle mükellefiz. Bu konuya ilişkin kurum ve yetkili firmalarla ciddi bir mesai içinde olacağız. Bu işte ele ele verirsek, Türkiye’de örnek bir ilçe olacağımıza inanıyorum. Kaş’ta bu duyarlılığı göstermeliyiz.” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al