Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Katar’dan ablukacı ülkelere çağrı

Katar Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman Al Thani, Katar’a boykot uygulayan ülkelere çağrıda bulundu.

Katar’dan ablukacı ülkelere çağrı
12 Haziran 2017 - 22:14

Katar Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman Al Thani, Katar’a boykot uygulayıcı devletlerin “eğer varsa” taleplerini görüşmeye apiko olduklarını söyledi.

“ARABULUCULUK İÇİN KUVEYT EMİRİ’YLE İLETİŞİM HALİNDEYİZ”

Katar merkezli El-Cezire televizyonuna meydana getirdiği açıklamada Al Thani, Körfez krizinin çözümü düşüncesince “Arabuluculuk dair Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah ile hala yazışma halindeyiz.” dedi.

“BU KONUDA BİZE BİR ŞEY ULAŞMADI”

ABD’nin de Kuveyt ile arabuluculuk çabalarına bitmeme ettiğini tamlayan Al Thani, Katar’ı boykot fail Körfez devletleri düşüncesince “Eğer var ise talepleri görüşmeye hazırız. Fakat bu mevzuda bizlere müşterek bilinçlilik ulaşmadı.” ifadelerini kullandı.

Çözümün diplomatik diyalogdan geçtiğini kaydeden Al Thani, bu türden müşterek hal düşüncesince bazısı temellere gerekseme duyulduğunu fakat bu temellerin şu anne denli oluşturulmadığını anlatım etti.

Dışişleri Bakanı Al Thani, “ülkesine müteveccih hukuksuz abluka zımnında ortaya çıkan insanca sorunların çözümüne odaklandıklarını” vurguladı.

Kuveyt Dışişleri Bakanı Sabah, esbak meydana getirdiği açıklamada, Katar’ın Körfez ülkeleriyle yaşamış olduğu krizin direkt diyalog kanalıyla çözülmesi icap ettiğini söylemişti. Sabah, “Katar’daki kardeşlerimiz, kardeşlerinin bulut ve endişelerinin arkasındaki hakikatı anlamaya, düzenlilik ve istikrarı ihya çabalarına yanıt vermeye hazır.” ifadesini kullanmıştı.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat