Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Katar’dan Uluslararası Havacılık Örgütü’ne çağrı

Katar Havayolları, Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü’ne çağrıda bulundu.

Katar’dan Uluslararası Havacılık Örgütü’ne çağrı
12 Haziran 2017 - 22:14

Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Bahreyn’in hava, esmer ve derya sınırlarını Katar’a kapatarak boykot uygulamasının arkası sıra Katar Havayolları, Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü’nden “Körfez ülkelerinin iklim sahalarını Doha’ya kapatmalarının hukuksuz müşterek infaz olduğunu” ilan etmesini istedi.

Doha yönetimi, bahis konusu devletlerin uyguladığı yaptırımları bırakmak düşüncesince Somali iklim bölgesini kullanmaya yönelmişti.

Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Bahreyn, Mısır ve Yemen, 5 Haziran’da Katar ile tamamı diplomatik ilişkilerini kestiklerini duyurmuştu.

Ülkelerinin iklim bölgesini Katar’a kapatan Suudi Arabistan, BAE ve Bahreyn, Katarlı diplomatların 48 vakit süresince ülkelerinden ayrılmasını istemiş, Suudi Arabistan başkaca Katar’ın müşterek tane esmer haddini kapatmıştı.

Katar’a gönül rahatlığı diplomatik ablukaya Maldivler, arsıulusal toplumca meşruiyeti sıfır darbeci general Halife Hafter destekçisi Libya’daki Tobruk hükümeti, Moritanya ve Komor Adaları kadar devletler de katılmıştı. Ürdün de Katar ile diplomatik ilişkilerinin seviyesini düşürdüğünü ve merkezi Katar’da mevcut El-Cezire televizyonunun yerli ofisini kapattığını duyurmuştu.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al