Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

KBT’nin çocuk oyuncularından büyük performans

KBT’nin çocuk oyuncularından büyük performans
28 Haziran 2024 - 16:45

Kepez Belediye Tiyatrosu’nun, 9 ile 15 yaş arası çocuklardan oluşan Tiyatro Çocuk Atölyesi’nin Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde sergilediği ‘Dostluk Parkı’ oyunu yoğun ilgi gördü. Çocuk oyuncuların etkileyici performansı, izleyicilerden büyük alkış aldı.

KBT’nin Tiyatro Çocuk Atölyesi,  ‘Dostluk Parkı’ oyununu sahneledi. Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak gösterime sunulan oyun, izleyicilerden tam not aldı. Kepez Belediye Tiyatrosu’nun, 9 ile 15 yaş arası çocuklardan oluşan Tiyatro Çocuk Atölyesi’nin, ‘Dostluk Parkı’ oyunu yoğun ilgi gördü. Çocuk oyuncuların etkileyici performansı, izleyicilerden büyük alkış aldı. Derya Bütev’in yazdığı ve yönetmenliğini Özge Efe ile birlikte yürüttüğü oyun, çocukların zor şartlarda yaşayan canlıların yardım çığlıklarını duymaları ve onların rahat edebilmeleri için gereken her şeyi yapmaları üzerine odaklanılıyor. Dostluk Parkı’nda buluşan can dostların, birlik olunca bütün dertlerinin kaybolduğu ve yardımlaşmanın sonucunda engellerin sevgiyle aşılabileceği mesajı veriliyor.

TİYATRO ÇOCUK ATÖLYESİ

Kepez Belediye Tiyatrosu’nun usta oyuncuları Tiyatro Çocuk Atölyesi ile yetenekli çocukları sahnelere hazırlıyor. 9 ile 15 yaş arası çocuklardan oluşan Tiyatro Çocuk Atölyesi’ne seçmeler sonucunda 18 kursiyer kabul edildi. Kursiyerler, 8 aylık uygulamalı tiyatro eğitimi kapsamında tiyatro, diksiyon, doğaçlama, ses ve nefes eğitimlerini tamamladılar. Bu eğitimlerin sonunda ‘Dostluk Parkı’ oyununu sahneye koydular.

Kaynak:Antalya Kepez Belediyesi

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - toptan gömlek - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr